Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - wytwarzanie: stół warsztatowy, projekty

Wytwarzanie broni i pancerzy ze schematów.

Wytwarzanie przedmiotów w Avatar Frontiers of Pandora gra istotną rolę, ponieważ nie uda ci się kupić wszystkiego u handlarzy, a na pewno nie o takiej jakości, jakie możesz wytworzyć samodzielnie. By rozpocząć zabawę z craftingiem, znajdź dowolny stół rzemieślniczy: w domu klanu, odblokowanym laboratorium lub obozie Na'vi.


Na tej stronie:


Jak wytwarzać przedmioty

Aby rozpocząć wytwarzanie użyj Stołu do wytwarzania i wybierz typ przedmiotu jaki cię interesuje. Nie możesz wytwarzać modyfikacji dla wyposażenia - musisz je nabyć. Strzały i amunicję specjalną do broni wytworzysz z poziomu koła wyboru. Surowce do wytwarzania to rośliny i części zwierząt.

Gdy wybierzesz jeden z posiadanych schematów zobaczysz statystyki przedmiotu, jakie może uzyskać z tego schematu - jednak będą one uzależnione od jakości i pochodzenia materiałów. Ujrzysz także listę potrzebnych składników [1] - czasem są to określone rośliny, czasami tylko ich grupa. Musisz jednak przestrzegać wymogów co do jakości lub użyć przedmiotu wyższego poziomu (kolejno: zielone, fioletowe, złote).

Użyj opcji Przypnij [2], by dodać rośliny do panelu poszukiwań [3]. Gdy je napotkasz, zmysł Na'vi wskaże ci je na żółto. Przejdź dalej wybierając Rozpocznij wytwarzanie [4]. Materiały możesz pozyskać także od kupców. Poszerz ich ofertę zdobywając umiejętność Poważany rzemieślnik (drzewko Wytwórca).

Wybierz składniki z ekwipunku i umieść je w dostępnych polach. Wskaż składnik, by poznać jego cechy [5], jakie zapewni przedmiotowi - oczywiście dotyczy to tylko tej sytuacji, gdy możesz samodzielnie dobrać składniki do schematu z danej grupy. O jakości wytworzonego obiektu decydują ramy schematu, jakość zdobytego surowca, ale i typ. Wybierz przycisk Porównaj [6] by zestawić obiekt z aktualnie założonym.

UWAGA: wybierając schemat broni upewnij się, że może ona używać określonej amunicji specjalnej, bowiem tylko jeden jej rodzaj może być przypisany do broni i zależy od jej typu.


Jak zdobywać nowe projekty

Nowe schematy otrzymasz w ramach postępów fabularnych, za ukończone zadania poboczne, ale przede wszystkim od handlarzy w Domach klanów. Każdy z nich poza oferowanymi przedmiotami nieodpłatnie podzieli się projektami.

Dobry sposób na zdobycie wyjątkowych projektów to odnajdywanie Totemów Sarentu - jeśli odnajdziesz wszystkie, zdobędziesz kompletny zestaw Sarentu - który do wytworzenia wymaga równie jakościowych składników.


Awansowanie surowców na wyższy poziom

Jeśli potrzebujesz składnika wyższego poziomu niż posiadasz do określonego dania lub jako Dar dla klanu, spotkaj się z Kukulope, na lądowisku ikranów (na piętrze) w Domu klanu Aranahe.

Oferuje ona za wykonywanie wyzwań dziennych i tygodniowych paciorki Satare, za które nabyć możesz Skrzydło ćmy ostrzaskrzydłej, która zwiększy poziom rzadkości surowca

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - rośliny: zbieranie, odnajdywanie

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - polowanie: słabe punkty, łowienie

Read this next