Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - szybka podróż

Szybka teleportacja pomiędzy różnymi punktami.

Avatar Frontiers of Pandora posiada bardzo rozległą mapę. Pomimo możliwości wykorzystania zwierząt do transportu, szybka podróż odgrywa znaczącą rolę w dynamicznym przemieszczaniu się. Na tej stornie wyjasniamy, jak korzystać z tej funkcji.


Na tej stronie:


Jak szybko podróżować

By skorzystać z szybkiej podróży, otwórz mapę świata i wybierz punkt, do którego chcesz się przenieść. Jeśli jest to miejsce, które umożliwia tą opcję, ujrzysz przycisk. Zwróć uwagę, że każda teleportacja odejmuje 20% twojej aktualnej energii. Mimo to nadal możesz przenosić się, gdy nie posiadasz energii. Z tego względu wykonując kilka szybkich skoków bez planów poważniejszego starcia, nie uzupełniaj energii.

Warto jednak pilnować, aby w sakwie nosić posiłki, które umożliwią odnowienie sił, by nie utracić automatycznej regeneracji zdrowia, jeśli zostaniesz przypadkiem zaatakowany przez dzikie zwierzęta lub szykujesz się do ataku na wroga. Dodatkowo, czas w trakcie szybkiej podróży ulega zmianie - jeśli więc poszukujesz surowców, licz się z tym, że pora dnia i pogoda mogą się zmienić, gdy dotrzesz na miejsce i uniemożliwić uzyskanie najlepszej jakości zbiorów.

Na drzewku umiejętności przodków znajduje się talent: Darmowa szybka podróż, dostępna jednak do odblokowania (poprzez odwiedzenie kwiatu Tarsyu w regionie) dopiero po dotarciu w ramach głównej fabuły do Chmurnego Lasu, trzeciego regionu mapy.


Punkty szybkiej podróży

Możesz swobodnie przenosić się pomiędzy odkrytymi miejscami, takimi jak:

  • obozy Na'vi - wystarczy odnaleźć je w świecie. Zwykle widoczne są na mapie jako trójkątne, brązowe płachty materiału tworzące ich zadaszenia
  • domu klanu Na'vi - siedziba klanu, w każdym z regionów jest jedna - łącznie cztery - oznaczona logiem ugrupowania
  • odblokowanymi laboratoriami - prostokątne, brązowe i niskie budynki widoczne na mapie. Przywróć w nich zasilanie, by móc korzystać z szybkiej podróży i warsztatu
  • wyzwolonymi posterunkami ZPZ - niszcz posterunki generujące brązowe zanieczyszczenia na mapie, by zyskać do nich dostęp. Jest to najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna metoda na zdobycie punkty do teleportacji.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - zmiana wyglądu, skórki dla ikrana, przebieralnia

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - umiejętności przodków, drzewko, wspomnienia alfa

Read this next