Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - amunicja specjalna, wytwarzanie i rodzaje

Rodzaje amunicji specjalnej i jej wybór przy użytkowaniu broni.

Amunicja specjalna w Avatar Frontiers of Pandora jest ważna i możesz jej używać jedynie z bronią Na'vi. Nie możesz wytworzyć pocisków do karabinów i strzelb, choć w bazach i posterunkach ZPZ możesz znaleźć także inną amunicję niż standardowa, która dodatkowo ma szanse na ogłuszenie wrogów.


Na tej stronie:


Amunicja specjalna - typy i rodzaje

Amunicja specjalna posiada dodatkowe cechy w zestawieniu ze zwykłą. Dzieli się na typy: zatruwająca, podpalająca, przeszywająca, wybuchowa. Nie każdy typ broni może korzystać z każdego z tych typów. Każda broń może używać amunicji zwykłej i jednego rodzaju specjalnej. Listę receptur na amunicję oraz dostępność typów dla danej broni znajdziesz w dzienniku, w zakładce Projekty -> Amunicja.

Pociski zatruwające dobrze sprawdzają się przy polowaniach i przeciwko wrogom nieosłoniętym (nie działa na pancerze PZM z szybką), podpalające chwilowo otumaniają pilotów i zadają obrażenia rozłożone w czasie. Amunicja wybuchowa zadaje silne obrażenia obszarowe, a przeszywająca poradzi sobie ze wzmocnionym pancerzem na słabych punktach egzoszkieletów. Elektryczna ogłusza wroga i umożliwia egzekucję.


Tworzenie amunicji

By użyć amunicji specjalnej, wybierz ją z koła wyboru [1] lub użyj przycisku (pad - strzałka w prawo, PC - C. Z poziomu koła wyboru możesz też wytworzyć nowe sztuki [2], jeśli posiadasz materiały.

Gdy otworzysz zakładkę Projekty z głównego panelu i wybierzesz sekcję Amunicja, możesz przeglądnąć znane schematy i potrzebne do ich wykonania składniki, których jest tylko kilka, dlatego warto nauczyć się miejsc, gdzie występują - poznasz te informacje korzystając z Przewodnika myśliwskiego. Ważnym składnikiem dla wielu strzał o działaniu elektrycznym, ogniowym lub wybuchowym są części zamienne.


Dlaczego tylko jeden typ amunicji specjalnej jest dostępny

Podstawowe pytanie brzmi: dlaczego możesz wybrać tylko jeden typ amunicji specjalnej, skoro znasz dużo więcej schematów? To, z której będziesz mógł korzystać zależy od posiadanej klasy broni. Na przykład, jeśli posiadasz "Jadowity łuk", możesz korzystać jedynie z zatrutej amunicji, o czym powie ci opis przedmiotu.

Jeśli więc chcesz użyć innych pocisków unikalnych, stwórz lub zakup i wyekwipuj broń o innym przeznaczeniu. Jeśli chcesz polegać silnie na żywiołach i amunicji specjalnej, możesz stworzyć różne łuki, z których każdy będzie posiadał inne przeznaczenie i obsługiwany typ amunicji.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - przychylność: klany, reputacja

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - pancerze PZM: jak walczyć

Read this next