Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - polowanie i łowienie

Jak skutecznie strzelać, by zdobyć materiały i mięso najwyższej jakości.

Polowanie na zwierzęta w Avatar Frontiers of Pandora to aktywność poboczna, z którą wiąże się pozyskiwanie cennych materiałów do wytwarzania kłów, skóry, mięsa, kości. Mięso wykorzystasz także do gotowania dań.


Na tej stronie:


Polowanie na zwierzynę - jak wytropić

W pierwszej kolejności musisz znaleźć swój cel. Skorzystaj z Przewodnika myśliwskiego, aby poznać słabe punkty zwierząt, dowiedzieć się co możesz z nich pozyskać oraz w których regionach występują. By jednak móc przeglądać wpisy, najpierw musisz je utworzyć poprzez badanie zwierząt napotkanych w dziczy. W tym celu po odnalezieniu zwierzęcia aktywuj zmysł Na'vi i przeskanuj zwierzę.

Do polowania świetnie nada się ciężki łuk. Na większe zwierzęta - miotacz oszczepów. Musisz trafić zwierzę w jego słaby punkt. Te najczęściej znajdują się na szyi - ujrzysz je używając zmysłu Na'vi oraz w Przewodniku myśliwskim i są oznaczone kolorem żółtym. Białym zaś wskazane są miejsca opancerzone - oddanie strzału w te punkty nie zrani zwierzęcia.

Jeśli za bardzo uszkodzisz ciało zwierzęcia, szczególnie wykorzystując broń palną, materiały wybuchowe i ogień, nie będziesz w stanie pozyskać żadnych surowców. Wykorzystaj trop / zapach w postaci białych lub czerwonych (gdy zwierzę do drapieżnik) pasków, jeśli zwierzę uciekło lub jako informację o tym, że jest w pobliżu.


Jak zwiększyć jakość materiałów

Po każdej eliminacji zwierzęcia ujrzysz szybkie podsumowanie jakości łowu. Zawsze masz szansę na zebranie materiałów najwyższej jakości, jednak jest kilka czynników, które mogą zwiększyć szansę na dobrą jakość.

Do owych czynników należą:

  • łaskawa śmierć - premia za zabójstwo w krótkim czasie
  • szybka śmierć - zabij zwierzę jednym strzałem w słaby punkt
  • wiek zwierzęcia - w zależności od tego, czy jest młode, dorosłe czy wiekowe. Im starsze, tym większa szansa na lepszą jakość. Wraz z wiekiem rośnie także siłą i odporność, a także trudność wytropienia

Warto wiedzieć, że eliminacja dużej populacji zwierząt a szczególnie bez zapewnienia im godnej śmierci, spowoduje pojawienie się ostrzeżenia o dysharmonii, a ostatecznie do pełnej dysharmonii. Nie będziesz mógł rozmawiać z innymi Na'vi, korzystać ze zmysłu ani przywoływać ikrana, dopóki efekt nie minie. Możesz poprawić natychmiast jakość jednego składnika używając skrzydła ćmy ostroskrzydłej.


Łowienie ryb

Łowienie ryb nie różni się zbytnio od polowania, jednak nie masz tu żadnego wpływu na jakość zależną od strzału. Wykorzystaj strzały lub włócznie i traf w zwierzę, które zlokalizujesz pod wodą zmysłem Na'vi. Po trafieniu podpłyń i zbierz mięso.

Znacznie łatwiej ci będzie trafić, gdy znajdziesz miejsce połowu w formie białych szumów na wodzie. Gdy zbadasz ten obiekt, zobaczysz tam całą grupę ryb. Najlepiej trafiać, gdy szumy znikną i pojawi się jeden biały punk. Niektóre ryby czasem wyskakują nawet z wody. Miejsca połowów najłatwiej szukaj przelatując ikranem nad rzeką.


Skuteczne polowanie

By stać się lepszym myśliwym po pierwsze zaopatrz się w lepszą broń. Kolejno zainwestuj w umiejętności z drzewka Łowca. Sam zdecyduj, czy wolisz zdobywać więcej surowców czy łatwiej zabijać zwierzynę - co przełoży się na jakość materiałów. Na pewno w pierwszej kolejności zainwestuj w zdolność "Lekkie kroki", by móc zakradać się niepostrzeżenie na tyle blisko, by oddać celny strzał.

Nie zapominaj również o posiłkach. Przykładem takiego dania jest Słodki placek rybny, który można nabyć u Reluna w Domu klanu Aranahe, a który umożliwia widzenie wieku zwierząt (ten wpływa na trudność ich upolowania i zwiększa szansę na lepszą jakość wraz z wiekiem).

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - gotowanie, przygotowanie dań

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - wytwarzanie: stół warsztatowy, projekty

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avatar: Frontiers of Pandora

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze