Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - Przebudzenie, jedzenie, skrzynka

Ucieknij z placówki militarnej TAP.

Zabawę w Avatar: Frontiers of Pandora rozpoczniesz od misji Przebudzenie. Ma ona formę krótkiego prologu, w którym poznasz podstawowe mechaniki gry i skróty klawiszowe. Twoim zadaniem jest ucieczka z bazy wroga.

Na początku zadania Przebudzenie obejrzysz kilka filmów, których zadaniem jest wprowadzenie gracza w opowidana historię, która koncentruje się na kilku członkach rasy Na'vi, którzy zostali zniewoleni przez ludzi. W kolejnych misjach głównych poznasz dalszą część historii głównego bohatera lub bohaterki, a także jego lub jej pobratymców.


Na tej stronie:


Znajdź coś do zjedzenia

Po przejęciu kontroli nad postacią kucnij (XSX - B, PS5 - koło, PC - Ctrl), by przejść do korytarza [1]. Rasa Na'vi jest bowiem zbyt wysoka, by swobodnie mieścić się w ludzkich drzwiach - miej to na uwadze w trakcie dalszej podróży przez budynek. Na końcu drogi znajdziesz skrzynkę na stole [2]. Zabierz ze środka jedzenie - dwie racje żywnościowe i spożyj jedną. W tym celu otwórz koło wyboru (XSX - LB, PS5 - L1, PC - Q) i wybierz dostępny produkt.

Jedzenie regeneruje energię (fioletowy wskaźnik). Gdy wskaźnik ten nie jest pusty, twoje życie (zielony pasek) odnawia się automatycznie. Na późniejszym etapie gry standardowym posiłkiem stają się zebrane rośliny i przyrządzone pokarmy.


Ucieknij z placówki TAP

Twoim kolejnym celem jest ucieczka z bazy wroga - placówki TAP. Kucaj, skacz i niszcz kratki wentylacyjne używając ciosu wręcz (kliknij prawą gałkę na padzie, V na PC). Bohater potrafi wykonywać podwójny oraz wysoki skok po przytrzymaniu przycisku (XSX - A, PS5 - X, PC - Spacja).

Niebawem napotkasz jednego z twojego gatunki - So'leka. Zaraz po tym spotkaniu natkniesz się na żołnierzy - nie wdawaj się w walkę, a zamiast tego przemieść się korytarzem kucając, by uniknąć wzroku przeciwników.

Gra bowiem często zachęca cię do unikania walki. Gdy nad głową wrogów pojawiają się żółte wskaźniki, znajdź szybko ukrycie. Gdy przemieni się w czerwony - musisz walczyć lub uciekać. Gdy dotrzesz do zablokowanych drzwi do siłowni (Gym), użyj skrzynki przyłączeniowej na ścianie i wejdź z nią w interakcję, a drzwi staną otworem.

Za drzwiami powal ciosem wręcz dwóch żołnierzy i kieruj się kolejnymi korytarzami do wyjścia: jeśli nie widzisz drogi dalej, szukaj kratki wentylacyjnej lub miejsca, gdzie można wskoczyć lub skąd można zejść w dół. W ten sposób zakończy się misj Przebudzenie. Po chwili opuścisz ośrodek rozpoczynając kolejne zadanie.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - misja Pandora, stacja paliw, So'lek, strzały

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Read this next