Sony przejmuje studio twórców Returnal

Housemarque ma nowy dom.

Sony kupiło studio Housemarque, odpowiedzialne ostatnio za strzelankę Returnal na PlayStation 5.

Nie ujawniono kwoty transakcji. Zespół z siedzibą w Helsinkach w Finlandii od lat związany jest z japońską korporacją, odpowiadając także za inne gry na wyłączność dla PS4: Alienation czy Matterfall.

Housemarque ma w dorobku sporo innych gier akcji na PlayStation, by wymienić Super Stardust HD i Resogun. Korzenie zespołu sięgają zamierzchłej przeszłości 1996 roku, gdy na MS-DOS wydano Super Stardust i Alien Incident.

Przejęcie przez Sony „daje naszemu studiu jasną przyszłość i stabilne możliwości dalszego dostarczania tytułów koncentrujących się na rozgrywce, przy jednoczesnym eksperymentowaniu z nowymi metodami narracji” - komentuje Ilari Kuittinen, współzałożyciel i zarządzający studiem.

„Z siedzibą w Helsinkach, transakcja oznacza także, że rodzina PlayStation zostaje rozszerzona na to rosnące centrum technologiczne i zabezpiecza dorobek jednego z najstarszych producentów gier w Finlandii” - czytamy na oficjalnym blogu PlayStation.

Housemarque to drugie przejęcie Sony w tym roku, po Team Asobi z Tokio. Wcześniej - w 2019 roku - japońska korporacja kupiła także Insomniac Games, a nieoficjalnie mówi się, że na ogłoszenie czeka już tylko zakup Bluepoint Games, twórców remake'u Demon's Souls.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami