Resident Evil Village - Nowa Gra Plus (NG+): jak zacząć, zawartość

Czy gra posiada tryb Nowej Gry Plus.

W Resident Evil Village istnieje tryb Nowej Gry Plus. Choć nie został on tak nazwany, możemy ponownie rozpocząć rozgrywkę na zasadach zbliżonych do podobnych trybów z innych gier. Ponowne rozpoczęcie rozgrywki w tym wariancie jest przeznaczone dla graczy, którzy ukończyli główny wątek gry, ale chcą poznać wszystkie sekrety gry i zebrać wszystkie znajdźki.

Nowa Gra Plus powoduje, że kolejne przejścia gry są ciekawsze, gdyż możemy korzystać z wcześniej znalezionego ekwipunku, a także używać broni, które wykupujemy ze sklepu poza grą, za walutę CP. Ten sklep znajduje się w menu głównym gry, w Bonuses, i jest dostępny dopiero po pierwszym ukończeniu gry.

Najważniejszą sprawą, podczas ukończenia gry, jest zapisanie stanu rozgrywki. Dzięki temu, możemy rozpocząć nową grę w trybie Nowej Gry Plus.

Z81

Po obejrzeniu ostatniego filmu, pojawi się kilka komunikatów. Ostatni z nich będzie zawierał pytanie, czy chcesz zapisać stan gry - Completed Data (1). Wybierz Save i zapisz grę.

Z82

Kiedy będziesz chciał rozpocząć nową grę w trybie NG+, z poziomu menu głównego załaduj grę (opcja: Load Game) i wybierz zapis gry oznaczony jako Completed Data (2), a następnie wybierz poziom trudności.

Najważniejsze informacje związane z trybem ponownego rozpoczęcia gry (Nowa Gra Plus, New Game Plus, NG+):

  • posiadamy cały ekwipunek, który zgromadziliśmy podczas poprzedniego ukończenia gry, w tym broń, amunicję, skarby, Lei itp.; jedynie przedmioty fabularne zostaną usunięte z inwentarza;
  • rozpoczynając NG+ możemy wybrać dowolny poziom trudności;
  • NG+ ułatwia zaliczanie trofeów, możemy bowiem zdobyć pucharki, które ominęliśmy przy pierwszy podejściu gry;
  • NG+ ułatwia odnajdywanie sekretów i znajdziek, np. drewnianych koziołków (Goats od Warding);
  • NG+ to dobry sposób, by zdobyć walutę CP, dzięki której możemy zakupić nowy sprzęt i dodatkową zawartość w sklepie w Bonuses.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - czy można wrócić do zamku Dimitrescu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami