Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village w trybie VR. Zwiastun pokazuje nową wersję

Można z bliska przyjrzeć się koszmarom.

Twórcy opublikowali nowy zwiastun Resident Evil Village, na którym możemy przyjrzeć się rozgrywce w trybie wirtualnej rzeczywistości na PSVR 2. Wsparcie nowych gogli Sony dodane zostanie w darmowej aktualizacji.

Na samym początku filmu możemy spojrzeć na fragmenty słynnej sekcji w Domu Lalek, która jest prawdopodobnie najstraszniejszą lokacją w grze. W trybie VR przemierzanie pomieszczeń wypełnionych zabawkami z pewnością wywrze jeszcze większe wrażenie. Następnie twórcy pokazują wyrywki z różnymi momentami i miejscami, w tym Zamek Dimitrescu oraz fabrykę.

Warto mieć na uwadze, że Resident Evil Village VR nie jest osobną grą ani płatnym rozszerzeniem, nie należy więc spodziewać się zmian w scenariuszu. Wiele elementów należało dostosować jednak do możliwości gogli PSVR 2, a więc walka i rozwiązywanie zagadek będzie przebiegać odrobinę inaczej - można na przykład trzymać dwie różne bronie jednocześnie. Nowy tryb wspiera całą kampanię fabularną.

Już poprzednia pierwszoosobowa odsłona serii udowodniła, że Capcom jak mało która firma potrafi zbudować przerażające doświadczenie w rzeczywistości wirtualnej. Resident Evil 7 samo w sobie może nie było najstraszniejszą grą w historii, jednak po przeniesieniu przygód na pierwsze PSVR okazało się, że koszmary w rezydencji Bakerów potrafią wywołać znacznie większe przerażenie, niż standardowa wersja produkcji.

Darmową aktualizację Resident Evil Village na PS5 zaplanowano na 22 lutego. Tego samego dnia headsety PSVR 2 trafią do oficjalnej sprzedaży, więc po powrocie ze sklepu można będzie od razu zanurzyć się w świecie survival horroru. Nawet jeżeli przejście gry macie już za sobą, to powrót w wirtualnej rzeczywistości może przynieść zupełnie nowe i bardziej osobiste doświadczenia.

Read this next