Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nawet z kamerą TPP nie zobaczymy twarzy Ethana w Resident Evil Village

Potwierdza deweloper.

Fani Resident Evil Village, którzy chcieli dzięki nowemu widokowi znad ramienia zobaczyć w końcu twarz głównego bohatera, mogą się rozczarować. Kamerę zaprojektowano w taki sposób, żeby dokładne obejrzenie modelu Ethana nie było możliwe.

Nawet w trybie trzecioosobowym, jeśli spróbujesz obrócić kamerę tak, żeby zobaczyć twarz Ethana, to on odwróci się w inną stronę” - potwierdził reżyser gry Kento Kinoshita podczas zeszłotygodniowego pokazu, na którym zobaczyliśmy też zwiastun remake'u Resident Evil 4. Jak zatem widać, deweloperom bardzo zależało na utrzymaniu wyglądu bohatera siódmej i ósmej części serii w tajemnicy.

Sprawa ma się natomiast zupełnie inaczej z córką Ethana, czyli Rose. Dziewczyna stanie się grywalną postacią w dodatku fabularnym Shadows of Rose. W tym wypadku od początku widzimy wygląd protagonistki, zarówno na zwiastunach, podczas gameplayu oraz w przerywnikach filmowych. Jak mogliśmy się dowiedzieć, Rose powróci do tajemniczej wioski, aby dowiedzieć się prawdy o swojej przeszłości.

Przypomnijmy, że kamera z perspektywy trzeciej osoby, fabularne DLC oraz rozszerzony tryb najemników zostaną dodane do Resident Evil Village w ramach pakietu Gold Edition. Zestaw dodatków zadebiutuje już 28 października na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Kamerę TPP można wypróbować już teraz, za pomocą zaktualizowanej wersji demo gry.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze