Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom coś szykuje, ale to raczej nie Resident Evil 9

Jest szansa na nowe Devil May Cry, a nawet Dino Crisis.

W sieci pojawiły się nowe doniesienia dotyczące najbliższych planów Capcomu oraz kolejnej odsłony serii Resident Evil. Wygląda na to, że japońska firma szykuje dużą zapowiedź na końcówkę tego roku, choć w kolejną numerowana odsłonę serii zagramy nieco później. | PLOTKA

AestheticGamer znany także jako DuskGolem to znany informator w środowisku fanów gier z gatunku survival horror. Choć insider opuścił ostatnio Twitter na rzecz innej platformy, to nadal pozostaje aktywny i zdradza strzępki informacji, jaki udaje mu się pozyskać. Jego doniesienia bardzo często się sprawdzają, choć czasami nie wszystkie szczegóły się zgadzają, co można jednak tłumaczyć dynamiką rozwoju gier i częstymi zmianami wprowadzanymi przez twórców.

Tym razem informator donosi, że Capcom ma planować duże ogłoszenie związane z grą, która zadebiutować ma jesienią 2024 roku. Zapowiedź ma się odbyć pod koniec bieżącego roku. Obecnie nie wiemy, co to może być, jednak DuskGolem wspomina, że Resident Evil 9 ma trafić na rynek dopiero w 2025 roku, więc możliwe, że zbliżające się ogłoszenie może dotyczyć nieco innego projektu. Insider utrzymuje też, że słyszał o kilku opracowywanych horrorach, ale ich premiery nadal są dość odległe.

Zdaniem informatora gra, którą Capcom zaprezentuje jesienią to kolejna duża produkcja w portfolio wydawcy, jednak opis ten nie do końca pasuje do wszystkich marek w posiadaniu japońskiej korporacji. Wśród najważniejszych franczyz firmy króluje Resident Evil, jednak mało prawdopodobne jest, że tytuły z tej serii wydawane będą w tak krótkim odstępie czasu, więc raczej możemy wykluczyć kolejny remake którejś ze starszych odsłon.

Inne dochodowe marki Capcomu to Street Fighter, Megaman, Monster Hunter i Devil May Cry. Jeśli mielibyśmy zgadywać, to postawilibyśmy na nową odsłonę przygód Dantego i Nero, ponieważ od premiery ciepło przyjętego Devil May Cry 5 minęło już sporo czasu. Możliwe też, że Japończycy zdecydują się w końcu sięgnąć serię Dino Crisis, co samo w sobie nie jest zbyt prawdopodobne, ale dzięki nowemu Exoprimal szanse znacząco wzrosły.

Fani od lat proszą o remake lub kontynuację survival horroru z dinozaurami. Być może Capcom uznał, że wskrzeszenie tej marki nie byłoby zbyt opłacalne, jednak w potencjalnej grze pod tym szyldem można byłoby wykorzystać sporo elementów stworzonych na potrzeby Exoprimal, co z kolei nieco obniżyłoby koszty produkcji Dino Crisis. Nie oznacza to, że takową grę kiedykolwiek zobaczymy, jednak szanse są większe, niż choćby jeszcze przed rokiem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze