Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village VR może trafić na PC

Sugerują pliki gry.

W plikach Resident Evil Village odnaleziono informacje, sugerujące, że twórcy mogą planować pecetowe wydanie gry w wersji VR.

O zamiarach przeniesienia gry do świata VR dowiedzieliśmy się już w czerwcu, gdy Capcom ogłosił wydanie tytułu na platformę PS VR2. Okazuje się jednak, że twórcy mogą mieć w planach także pecetową odsłonę wersji pod gogle wirtualnej rzeczywistości.

Użytkownik LitheBeep dokopał się do plików, które wskazują na to, że wersja VR gry może w przyszłości trafić na Steama. Wśród informacji o PS VR2, znalazł również pliki o nazwie „OpenVR”, „OculusVR” czy „autoLaunchSteamVROnButtonPress”. Przeszukując historię produkcji w serwisie SteamDB odkrył także, że Resident Evil Village otrzymało na Steamie tag „VR”.

Warto zaznaczyć, że każda z odkrytych poszlak pozostaje na ten moment niepotwierdzona. Odnalezione pliki gry bez wątpienia rozbudzają wyobraźnię fanów, jednak z podobnym otagowaniem na Steamie mieliśmy już do czynienia w przypadku Resident Evil 7, które mimo upływu pięciu lat od premiery, wciąż nie doczekało się pecetowej odsłony VR.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze