Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village ma datę premiery na iPhone’ach

Są też informacje o Resident Evil 4 Remake.

Poznaliśmy konkretny termin, w którym Resident Evil Village trafi na iPhony oraz iPady od Apple. Capcom potwierdził przy okazji, że podobne wydanie Resident Evil 4 Remake zadebiutuje jeszcze w 2023 roku.

Jak informuje serwis Gematsu, cytując oryginalny komunikat od japońskiego wydawcy, debiut mobilnego wydania Resident Evil Village zaplanowano na 30 października. Za podstawową wersję gry zapłacimy ok. 145 zł (4990 jenów). Dodatek o nazwie Winters Expansion - oferujący nową kampanię w trybie trzecioosobowym - wyceniono na ok. 60 zł (2000 jenów).

Jak czytamy dalej, tytuł zmierza na długą liste urządzeń, Capcom wymienia bowiem telefony z serii iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, a także tablety iPad Air oraz iPad Pro. Każdy użytkownik wymienionych urządzeń otrzyma też darmowy dostęp do dema, w którym będzie można sprawdzić sam początek gry.

W komunikacie Capcomu pojawiła się też wzmianka o podobnym wydaniu Resident Evil 4 Remake. Premiera najnowszej odsłony serii na wszystkich wspomnianych urządzeniach ma się odbyć jeszcze w tym roku. Będzie jednak nieco drożej: cena podstawki to ok. 230 złotych (7990 jenów), a dodatku Seperate Ways ok. 30 złotych (1000 jenów). W planach jest również darmowe demo. Więcej szczegółów otrzymamy zapewne wkrótce.

Warto wspomnieć, że Resident Evil Village jest już dostępne na komputerach Mac. Nowe modele iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro zadebiutują 22 września. Edycja Pro ma być wzbogacona o mocniejszy procesor A17 Pro, który pozwoli uruchomić natywne wersje gier takich jak Assassin's Creed Mirage, Death Stranding czy własnie Resident Evil Village. Pierwsze testy urządzeń nie kreują jednak zbyt optymistycznych perspektyw.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze