Gracze źle wymawiają nazwisko wampirzycy z Resident Evil Village - sugeruje Capcom

Jak to jest z tą Lady Dimitrescu?

  • To nie Lady „Dimitresku”, tylko „Dimitrisk”
  • Wymowę potwierdza prezenterka oficjalnego materiału

Z materiału promocyjnego Capcomu wynika, że zdecydowana większość graczy niepoprawnie wymawia nazwisko Alciny Dimitrescu - wampirzycy z Resident Evil Village, która jeszcze przed premierą gry stała się gwiazdą internetu.

Internauci mówili na antagonistkę fonetycznie „Dimitresku”, ale wydawca sugeruje, że godność kobiety wymawia się jak „Dimitrisk” - w taki właśnie sposób wyraziła się o postaci prezenterka Brittney Brombacher w oficjalnym wideo:

Materiał wywołał drobne zamieszanie w sieci, więc internauci poprosili Brombacher o potwierdzenie poprawnej wymowy - podejrzewali bowiem, że prezenterka mogła się pomylić lub że mamy do czynienia z błędnie nagranym dźwiękiem. Odpowiedź nie pozostawiła wątpliwości.

„Capcom wytłumaczył mi, jak się to wymawia (uwierzcie mi, pytałam), a potem zatwierdzili nagranie, więc sami zadecydujcie, co to oznacza” - wyjaśniła Brombacher.

Resident Evil Village otrzymało już dwie wersje demo, ale w żadnej z nich nie padło nazwisko Dimitrescu. Wciąż nie otrzymaliśmy więc finalnego potwierdzenia odnośnie wymowy.

Do premiery już blisko - produkcja zadebiutuje 7 maja na PC, PlayStation i Xbox. Kwestia wersji testowych jest nieco skomplikowana, ale tłumaczymy ją w naszym artykule o demach Resident Evil Village.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami