Zelda: Breath of the Wild - jak zdobyć strzały

Za darmo i płatnie, strzały zwykłe i Ancient.

Brakuje ci strzał w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? Na tej stronie podpowiemy ci, jak łatwo możesz je uzupełnić.

Istnieją darmowe metody na zyskiwanie strzał ale też sposoby płatne, które nie powinny jednak sprawić problemu dzięki sztuczkom na szybkie zarabianie Rupees.

Na tej stronie:

Strzały bez wydawania Rupees

Dobrym sposobem na tzw. farmienie strzał jest udanie się do miasta Zora's Domain (1), a następnie podążanie w kierunku wieży Lanayru Tower (2), znajdującej się na zachodzie.

zelda_strzaly_1

Po drodze spotkasz sporo Lizalfosów (jaszczurów) łuczników, który po zabiciu mogą zostawić po sobie nawet dwa pakiety strzał po 5 sztuk. Pamiętaj, by przekroczyć most Luto's Crossing od strony Zora's Domain - dzięki temu przeciwnicy będą odwróceni tyłem. Zabite Lizalfosy odrodzą się po Blood Moon, więc będziesz mógł do nich wrócić.

Nieco mniej opłacalnym, ale wciąż wartym uwagi sposobem jest po prostu unikanie strzał podczas walki z łucznikami. Niecelne strzały będą wbite w ziemię i możesz je następnie podnieść - jeszcze podczas walki.

Metoda jest jednak dość powolna, a w dodatku możesz podnieść tylko kilka pierwszych strzał - kolejne nie zostają w ziemi.

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj jednak, że zabijanie łuczników zawsze zapewni ci kilka strzał.

Metody płatne

Jeżeli masz wystarczającą ilość Rupees, to najłatwiej będzie po prostu korzystać z usług wędrownego sprzedawcy, Beedle'a (3). Przenieś się do dowolnej stajni, by znaleźć go w środku lub w okolicach namiotu.

zelda_strzaly_2

Jedna strzała kosztuje u Beedle'a 6 Rupees, a pakiet pięciu - 30 Rupees.

Wykup wszystkie dostępne strzały, a następnie przenieś się do innej stajni. Beedle będzie tam czekał z nowym zapasem strzał. Proces możesz powtarzać do woli, jednak gra posiada ograniczenie - dopóki masz w ekwipunku powyżej 50 strzał, nowe dostawy strzał nie pojawią się w sklepie Beedle'a.

zelda_strzaly_3

Mnóstwo strzał - nie tylko zwykłych, ale i wszystkich innych rodzajów, możesz kupić u sprzedawczyni w Gerudo Town (4), pustynnym mieście na południowy zachód. Sklep (5) znajduje się po prawej od głównych schodów w mieście.

zelda_strzaly_4

Ancient Arrows, czyli strzały na Guardianów

Ancient Arrows (antyczne strzały) to jedne z najcenniejszych strzał w grze - jednym trafieniem w oko Guardiana są w stanie zniszczyć tego potężnego przeciwnika.

Żeby zdobyć te strzały, musisz udać się do Akkala Ancient Tech Lab (6) i porozmawiać z robotem (7).

zelda_strzaly_5

W zamian za 90 Rupees i kilka Ancient Materials możesz zamienić jedną zwykłą strzałę na Ancient Arrow.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami