Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - pieniądze Rupees: jak szybko zarabiać

Najlepsze metody, farmienie.

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild za pieniądze służą niewielkie kolorowe kamienie szlachetne, zwane Rupees. Zarobienie odpowiedniej ilości pozwala nie tylko zdobyć cenne wyposażenie u sprzedawców, ale nawet odblokować dodatkowe aktywności.

Za Rupees kupisz między innymi strzały, składniki do gotowania, zbroję czy nawet mieszkanie - choć ostatni zakup to naprawdę duży wydatek. Na tej stronie poznasz jednak najlepsze i najszybsze sposoby zarabiania w Breath of the Wild.


Na tej stronie:


Jak zdobyć Rupees w Zelda: Breath of the Wild

Na początek dwie ważne informacje. Po pierwsze, w Breath of the Wild nie musisz ulepszać portfela, by pomieścił on więcej Rupees. Po drugie, wszyscy sprzedawcy w grze mają te same ceny przedmiotów, więc nie musisz martwić się o to, czy nie przepłacasz.

W grze jest mnóstwo sposobów na zarobek, ale poniżej zebraliśmy te, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

Najeżdżanie obozów i zabijanie wrogów - na mapie znajdziesz mnóstwo wrogich obozów wypełnionych przeciwnikami. Zajmij się nimi, a potem przeszukaj obóz. Możesz w nim znaleźć Rupees leżące „luzem” lub ukryte w skrzyniach. Ponadto zdobędziesz też wyposażenie, które możesz sprzedać.

Warto sprzedawać też niektóre składniki, które wypadają z przeciwników. Weźmy na przykład Lizalfaosy, przypominające opancerzone kameleony na dwóch nogach. Ich rogi (Horn) sprzedasz za 10 Rupees, ich szpony (Talon) za 15, a ogony (Tail) za 28.

Zabijanie specjalnych przeciwników - za pokonanie niektórych stworzeń otrzymasz więcej pieniędzy niż za innych. Zwróć szczególną uwagę na niebieskiego, świecącego „królika” z głową sowy, który pojawia się czasem w lasach. Czasami natkniesz się też na zabójców, którzy staną z tobą do walki w losowych momentach podczas eksploracji. Za nich również otrzymasz pokaźną sumę.

Antyczne materiały (Ancient materials) - Hyrule jest wypełnione przeciwnikami zwanymi Strażnikami (Guardians). Choć walka z nimi jest naprawdę trudna, to po eliminacji upuszczają cenne materiały, które możesz sprzedać za Rupees:

 • Ancient Screw (śruba) - 12 Rupees
 • Ancient Spring (sprężyna) - 15 Rupees
 • Ancient Gear (zębatka) - 30 Rupees
 • Ancient Shaft (wał) - 40 Rupees
 • Ancient Core (rdzeń) - 80 Rupees
 • Giant Ancient Core (wielki rdzeń) - 200 Rupees

Pamiętaj jednak, że powyższe materiały możesz też przeznaczyć na zbroję Ancient Armour w Akkala Ancient Tech Lab oraz ulepszenie tabletu Sheikah Slate w Hateno Ancient Tech Lab, więc część z nich na pewno warto zachować.

Amiibo - to specjalne figurki, które po zeskanowaniu zapewniają bonusy w grach na Nintendo Switch. W Breath of the Wild również możesz skanować Amiibo - nie tylko z tej gry - by otrzymać różne przedmioty, również Rupees. Jedno Amiibo możesz skanować maksymalnie raz dziennie, ale to i tak świetny, stały przychód gotówki, szczególnie jeśli masz kilka figurek.

Za Amiibo możesz dostać Rupees

Kopanie rud (Ore) - wspinając się na górskie szczyty lub eksplorując jaskinie natkniesz się na błyszczące, czarne kamienie sporych rozmiarów. Uderz je bronią obuchową (np. młotem) lub zdetonuj przy nich bombę-runę, by je rozłupać. Otrzymasz z nich różne kamienie, które możesz sprzedać. Poniżej ceny w sklepach:

 • Flint (krzemień) - 5 Rupees
 • Amber (bursztyn) - 30 Rupees
 • Opal - 60 Rupees
 • Luminous Stone (świetlny kamień) - 70 Rupees
 • Topaz - 180 Rupees
 • Ruby (rubin) - 210 Rupees
 • Sapphire (szafir) - 260 Rupees
 • Diamond (diament) - 500 Rupees
Szafir jest warty aż 260 Rupees

Radzimy jednak zachować część cennych kamieni, bo przydadzą się na ulepszenia zbroi.

Zabijanie Stone Talus - to rozsiani po mapie mini-bossowie, po pokonaniu których zyskasz losowe z wyżej wymienionych kamieni. Pamiętaj, że po Blood Moon Staone Talusy odradzają się, więc możesz do nich wrócić po więcej nagród.


Szybkie i łatwe zarabianie

Tak jak w innych grach z otwartym światem, w Breath of the Wild są też metody na tzw. farmienie pieniędzy, czyli zdobywanie ich poprzez powtarzalne, ale bardzo opłacalne metody.

Jednym z najlepszych sposobów jest gra hazardowa w Lurelin Village, które znajduje się na brzegu na południe od Hatino Tower. Kiedy postawisz tam 100 Rupees, możesz otworzyć jedną z trzech skrzyń, przy czym w jednej z nich jest aż 300 Rupees.

Po prostu zapisz grę przed zrobieniem zakładu, a jeżeli trafisz na złą skrzynkę, wczytaj zapis i próbuj ponownie. Powtarzaj proces aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Youtuber BeardBear wyjaśnia, jak to działa:

Świetną metodą zarobku jest też minigra w śnieżne kręgle, którą znajdziesz w Pondo's Lodge w północno-zachodniej części mapy.

Zapewnij sobie odporność na zimno i udaj się na wschód od wieży szybkiej podróży w tym regionie. Jeżeli rzucisz kulę śnieżną w odpowiednim kierunku, łatwo zbijesz wszystkie kręgle, zarabiając 300 Rupees za grę płatną 20 Rupees. Po prostu ustaw się tak, jak pokazuje youtuber ChrisGoesPewPew.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze