Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - reset świata, Blood Moon: co to jest, efekty, kiedy występuje

Czerwony księżyc i niebo.

Jedną z najciekawszych mechanik w The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest tzw. Blood Moon, czyli chwila, w której następuje reset świata, a wszyscy przeciwnicy powracają do życia. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym wydarzeniu, podzielone na kategorie.

Blood Moon ma bowiem więcej efektów niż odrodzenie się wrogów - między innymi związanych z gotowaniem.


Na tej stronie:


Czym jest Blood Moon w Zelda: Breath of the Wild

Blood Moon to cykliczne wydarzenie, które powoduje reset świata w grze. Może się wydawać, że mechanika jest uciążliwa, bo pokonani wrogowie wracają do życia, ale dzięki temu zabawa w Breath of the Wild właściwie nigdy nie może się skończyć, a gracz uzyskuje dostęp do niewyczerpalnego źródła zasobów, między innymi części z potworów (monster parts).

Ponadto, Blood Moon sprawia, że w świecie na nowo pojawiają się skrzynie w posterunkach wrogów. Link ponownie może się do nich udać, by znowu uzyskać ich zawartość, między innymi wyposażenie.

O zbliżającym się Blood Moon poinformuje cię czerwony księżyc na niebie. Potem zaczerwieni się całe niebo, pojawią czerwone cząsteczki unoszące się wokół Linka, a także charakterystyczna, dość upiorna muzyka.

O północy ukaże się zaś przerywnik filmowy, w którym księżniczka Zelda opowie ci o działaniu księżyca.


Efekty Blood Moon

Oto wszystkie konsekwencje, jakie niesie za sobą reset świata:

  • przeciwnicy wracają do życia - dotyczy to potworów, Guardianów i minibossów. Zwykli bossowie pozostają oczywiście pokonani
  • przeciwnicy, z którymi walczysz, odzyskują zdrowie - dotyczy to wszystkich wrogów, włącznie z bossami
  • przedmioty pojawiają się na nowo - raz zebrane wyposażenie leżące luzem w świecie, bronie ze skrzyń z obozach wrogów czy inne przedmioty są gotowe do zebrania na nowo. Zebrane owoce i grzyby również natychmiast odrastają, choć to ma nieco mniejsze znaczenie, bo samoistnie dzieje się to co kilka dni
  • bonus do gotowania - pomiędzy 23:30 a północą czasu w grze wszystkie dania, które ugotujesz, uzyskają bonusowy efekt (np. dodatkowe serduszka czy wydłużenie działania). Te bonusy są możliwe do uzyskania losowo w również bez Blood Moon, ale w tym okresie są gwarantowane
  • niektóre postacie zachowują się nietypowo - podczas Krwawego Księżyca niektóre NPC mamroczą, gdy próbujesz z nimi porozmawiać

Kiedy następuje reset świata

Blood Moon występuje w trakcie pełni księżyca, o północy. Teoretycznie dzieje się to co kilka dni w grze, ale niektórzy gracze twierdzą, że na częstotliwość wpływa liczba wrogów zabitych od od ostatniego Krwawego Księżyca. Zgodnie z tą teorią, im więcej zabitych przeciwników, tym szybszy Blood Moon.

Jednym słowem: nie da się dokładnie przewidzieć, kiedy nastąpi krwawa pełnia.

Efekty związane z bonusami do jedzenia trwają od 11:30 do północy, natomiast o północy (po wyświetleniu scenki) do świata wracają pokonani wrogowie i zebrane przedmioty, a przeciwnicy, z którymi aktualnie walczysz, odzyskują zdrowie.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze