Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie będzie zestawu LEGO z Legend of Zelda? Producent klocków odrzuca projekty fanów

Z powodu „konfliktów licencyjnych”.

Producent kloców LEGO uniemożliwił fanom przesyłanie projektów zestawów, bazujących na serii gier Legend of Zelda. Powodem są „konflikty licencyjne”.

Przypomnijmy, że w ramach inicjatywy LEGO Ideas, fani duńskich zabawek mogą publikować na specjalnej stronie własne projekty zestawów do zbudowania. Zgłoszenia, które otrzymają najwięcej głosów społeczności, są następnie rozpatrywane wewnątrz firmy i mogą trafić do sprzedaży jako oficjalne produkty.

Jak informuje serwis Brick Fanatics, LEGO odrzuciło osiem nadesłanych prac (z których każda zyskała ponad 10 tys. głosów) i uniemożliwiło publikowanie nowych propozycji. „Oceniliśmy już tę markę i stwierdziliśmy, że nie przyjmiemy zgłoszeń na niej bazujących” - przeczytają w wyświetlanej informacji użytkownicy. Jako powód podano wspomniane „konflikty licencyjne”.

Źródło: brickfanatics.com

Nie wiadomo na ten moment, czemu dokładnie zablokowano przesyłanie zgłoszeń. Najprawdopodobniejsza teoria głosi, że któryś z konkurencyjnych producentów zabawek otrzymał od Nintendo licencję na wykorzystanie marki i zastrzegł sobie do niej wyłączne prawa.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze