Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo pokazało wybrańcom demo Switch 2. Grafika podobno robi wrażenie

Mówi się o poziomie porównywalnym z PS5 i Xbox Series X.

Pojawiają się kolejne - tym razem mocniejsze - dowocy na to, że „Nintendo Switch 2” zostało pokazane wybranym partnerom za zamkniętymi drzwiami na targach Gamescom w sierpniu. Według źródeł, demo prezentowało zaskakującą wydajność i jakość obrazu.

Tak wynika z raportów naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera oraz serwisu VGC. Wybranym przez Nintendo gościom pokazano kilka demonstracji technologicznych, w tym The Legend of Zelda: Breath of The Wild działające w wyższej rozdzielczości i większej liczbie klatek na sekundę. Podkreślmy jednak, że nie oznacza to, że gra otrzyma wydanie na „Switcha 2” (lub Nintendo Focus). Być może producent użył tytułu tylko w ramach prezentacji możliwości nowego sprzętu.

Jedno ze źródeł VGC przekazało dziennikarzom, że Nintendo pokazało też na konsoli imponujące demo technologiczne Unreal Engine 5, The Matrix Awakens. „Grę” uruchomiono podobno przy wsparciu techniki skalowania DLSS od Nvidii, z włączonym ray tracingiem. Grafika była rzekomo „porównywalna z najnowszymi konsolami Sony i Microsoftu”.

Chyba wszyscy liczymy na obie odsłony switchowej Zeldy w 60 klatkach na sekundę

Nie oznacza to, że „Switch 2” będzie dysponował surową mocą dorównującą PS5 i Xbox Series X, ale nawet z tym zastrzeżeniem raport o grafice brzmi bardzo obiecująco.

Nintendo nie ujawniło jeszcze żadnych informacji o następcy Switcha publicznie, ale za kulisami sporo się podobno dzieje. Mówi się, że kluczowi partnerzy otrzymali już deweloperskie wersje konsoli, a premiera odbędzie się najpewniej w 2024 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo Wii U, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze