Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ominęło was ostatnie Legend of Zelda? Nic nie szkodzi, Nintendo publikuje streszczenie

Tuż przed premierą Tears of the Kingdom.

Nintendo opublikowało oficjalne streszczenie wydarzeń z Legend of Zelda: Breath of the Wild. Materiał kierowany jest do osób, których ostatnia odsłona przygód Linka ominęła całkowicie, lub grali w tytuł już jakiś czas temu i chcieliby przypomnieć sobie wydarzenia z tej części sagi.

Ten film służy jako przypomnienie historii z gry Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nowi i powracający gracze mogą doświadczyć lub przeżyć ponownie serię wydarzeń, prowadzących do Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” - mówi plansza widoczna na początku filmu. Na sam materiał składa się montaż scenek przerywnikowych oraz gameplayu z ostatniej odsłony serii, wraz z głosem lektorki objaśniającej dzieje poszczególnych postaci.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że ukończenie kampanii fabularnej Breath of The Wild zajmuje od 50 do nawet 100 godzin (według danych serwisu How Long to Beat), w zaledwie siedmiominutowym materiale udało się zawrzeć jedynie najistotniejsze informacje. Mimo to, wciąż stanowi dobry punkt wyjścia dla osób zainteresowanych zbliżającą się premierą. Film można zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy, że Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zadebiutuje już w ten piątek, 12 maja. Nintendo szczyci się między innymi wieloma nowymi w serii i kreatywnymi mocami, z których będzie mógł skorzystać Link. Wcześniejsze zwiastuny pokazywały między innymi możliwość bardzo swobodnego projektowania i budowania własnych pojazdów z dostępnych części oraz łączenia broni z różnymi znajdywanymi przedmiotami, aby nadać naszemu uzbrojeniu nowych właściwości.

Co ciekawe, z tej ostatniej cechy skorzystają także wrogowie, zatem będziemy mogli trafić na oponentów wyposażonych w wszelkiej maści nietypowy oręż. Bohater dostanie także możliwość cofania czasu, co pozwoli mu między innymi dostać się w zazwyczaj niedostępne miejsca. Interesująco prezentuje się też nietypowa możliwość przenikania przez sufity - twórcy zapowiedzieli, że dzięki temu można nie tylko z wnętrza domu szybko dostać się na dach, ale też np. wchodząc do jaskini u podnóża góry błyskawicznie przeniesiemy się na sam szczyt.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze