Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Switch 2 będzie podobno wstecznie kompatybilny. Zagramy w ulepszone gry z poprzedniej konsoli

Zelda w 60 FPS?

Wygląda na to, że jedno z największych życzeń graczy odnośnie „Nintendo Switch 2” się spełni. Zgodnie z przeciekiem, nadchodząca konsola będzie wstecznie kompatybilna z pierwszym Switchem. Mowa zarówno o tytułach cyfrowych, jak i nośnikach fizycznych, a dodatkowo gry mają być na nowym sprzęcie „ulepszone”.

Tak twierdzi Universo Nintendo, portugalski serwis, którego pierwotnym źródłem był podcast X do Controle prowadzony przez PH Brazil. Podczas transmisji dziennikarz potwierdził również, że jeszcze w tym tygodniu zostanie wyemitowany kolejny program z serii Nintendo Direct, natomiast w marcu japońska firma w końcu ujawni swoją „pilnie strzeżoną” tajemnicę i zaprezentuje konsolę światu. Wieści podsumowuje profil Centro Leaks na X:

Wsteczna kompatybilność oznacza oczywiście, że na nowym sprzęcie Nintendo będziemy mogli grać we wszystkie gry ze Switcha, co wiąże się z wielką wygodą dla użytkownika i automatycznym poszerzeniem biblioteki o mocne tytuły. Nie znamy jeszcze szczegółów wspomnianego „ulepszania”, ale biorąc pod uwage, że deweloperzy będą mogli skorzystać ze znacznie większej mocy obliczeniowej, marzenia o obu odsłonach The Legend of Zelda w 60 FPS są chyba całkiem rosądne.

To jednak nie koniec przecieków o Switchu 2. Kolejny raport - tym razem z pewniejszego źródła, bo z agencji Reuters - ujawnia, że konsola zadebiutuje w późniejszym okresie tego roku i najpewniej będzie wyposażona w niestandardowy chip Nvidii.

Zgodnie ze źródłem agencji, „aktualna konsola Nintendo Switch zawiera już układ Tegra X1 firmy Nvidia. Nowa wersja Switcha, spodziewana w tym roku, prawdopodobnie będzie wyposażona w niestandardowy projekt Nvidii”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo Wii U, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze