Valheim - obrona bazy przed wrogami, blokada spawnu przeciwników

Budowa fosy, stół warsztatowy.

W Valheim wybudujesz niejedną bazę, która z czasem będzie regularnie nawiedzana przez wrogów - czy to dzikie zwierzęta czy potwory. Nie zawsze będziesz w okolicy, by się ich pozbyć. W tym rozdziale podpowiadamy jak zabezpieczyć własne budynki przed przeciwnikami i ograniczyć ich odradzanie się w okolicy.

Na tej stronie:

Fosa

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie swojej bazy jest otoczenie jej fosą (1). Weź dowolny kilof i wkop się w ziemię najgłębiej jak tylko dasz radę - do momentu, aż nie będzie możliwe dalsze kopanie. Teraz ustaw kamerę przed sobą i kop tunel.

133_jak_zabezpieczyc_baze_fosa_stol_warsztatowy

Dzięki temu, że dokopałeś się wcześniej do dna, kolejne fragmenty tunelu będą automatycznie obniżane do twojego poziomu - co znacznie skróci pracę. Otocz całą bazę fosą szeroką na 7-8 metrów (równowartość 4 drewnianych podłóg 2x2 ustawionych koło siebie). Dzięki temu żaden wróg - włącznie z trollem - się tam nie dostanie. Każdy przeciwnik będzie po prostu spadał na dół.

By móc dostać się do bazy, ustaw niewielki most (2), jednak nie dociągaj go z jednej strony do drugiej. Zostaw niewielki prześwit. Będziesz musiał wykonać skok, by przedostać się przez fosę, ale żaden wróg nie wejdzie w ten sposób na most. Pamiętaj, by regularnie zaglądać do fosy i eliminować wrogów, którzy tam utkną.

Stół warsztatowy

Stół warsztatowy, oprócz tego, że pozwala na budowę i tworzenie narzędzi, ma jeszcze jedną, ukrytą cechę - zapobiega odradzaniu się potworów. Dookoła stołu rozpościera się pole oznaczone białą linią (3).

134_jak_zabezpieczyc_baze_fosa_stol_warsztatowy

Normalnie oznacza to strefę, wewnątrz której możesz wznosić budynki, ale też uniemożliwia odrodzenie - żaden wróg czy zwierzę nie będzie w stanie pojawić się w obrębie takiego obiektu. Ustaw kilka stołów dookoła bazy i stwórz swoistą strefę ochronną. Pamiętaj, by budować je od twojej strony fosy, gdyż przyciągają one uwagę wrogów - będą więc wpadać do zagłębienia.

Następnie: Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - zmiana koloru drewna: dlaczego budynki się psują

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami