Valheim - zmiana koloru drewna, dlaczego budynki się psują

Połowa punktów wytrzymałości budynków z drewna.

Budując kolejne obiekty i konstrukcje z drewna w Valheim z pewnością zauważysz, że po krótkim czasie zmieniają barwę na brudno-zieloną, a ich paski wytrzymałości znacząco się skracają. Z tej strony dowiesz się, jaki jest tego powód i jak temu zapobiec.

Większość drewnianych konstrukcji - jak podłogi i ściany - w Valheim musi być zabezpieczonych dachem przed wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli pozostaną one odsłonięte, ich wytrzymałość (1) będzie sukcesywnie spadać. Zmieni się także ich wygląd - dla przykładu, zniszczona podłoga (2) będzie mieć ciemniejszy kolor względem zdrowej (3).

106_valheim_zmiana_koloru_drewna_dlaczego_budynki_sie_psuja

By temu zapobiec, osłaniaj dachem (4) wszystkie konstrukcje drewniane, jeśli to tylko możliwe. Do wyboru masz wiele typów dachu (5). Nie ma znaczenia, który obiekt wykorzystasz - ważne, by osłaniany element nie wystawał po za obrys dachu.

107_valheim_zmiana_koloru_drewna_dlaczego_budynki_sie_psuja

Nie musisz jednak martwić się zanadto o wyeksponowane elementy, których nie dasz rady osłonić (jak schody czy drabiny). Ich wytrzymałość spadnie jedynie do połowy - nie rozpadną się, niezależnie od tego, jak długo będą bez ochrony. Możesz też po prostu raz dziennie je naprawić przy pomocy młotka.

Następnie: Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - dlaczego budynek się walki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami