Baldur's Gate 3 - Uczennica druida

Zadanie rozdziału 1 - poszukiwanie Nettie.

Uczennica druida to kolejna misja 1 aktu w Baldur's Gate 3. Odblokujesz ją w trakcie zadania Usuwanie pasożyta. Twoim celem jest znalezienie Nettie, tytułowej uczennicy druida, która może pomóc ci w usunięciu kijanki Łupieżców Umysłu.

W pierwszej kolejności skieruj się do centralnej części obozu. Lokalizacja ta będzie zaznaczona na mapie za pomocą żółtego rombu (1).

125

Na drodze stanie ci grupa druidów i wymusi rozmowę. Wybierz opcję dialogową Gdyby nie ja, gobliny wyrżnęły by was do nogi. Będę wchodzić tam, gdzie mi się podoba (2). Po krótkiej chwili druidzi postanowią cię przepuścić.

126

Kontynuuj marsz w stronę wspomnianego znacznika. Na miejscu znajdziesz duże kamienne drzwi (3). Kliknij na nie, by zejść do Szmaragdowego gaju. Zbiegnij na dół, by wywołać scenę z druidami, podczas której odblokujesz zadanie Sądzone dziecko.

127

Po rozmowie skieruj się do wschodniej części tej lokacji, by dotrzeć do Komnaty druidów. Znajdziesz tam Nettie (4), z którą musisz porozmawiać.

128

Nettie dowie się o kijance wewnątrz wszystkich postaci i poprosi cię, byś przeszedł z nią do sąsiedniego pomieszczenia. Ponownie zainicjuj rozmowę i przeklikaj opcje dialogowe. Wybierz Wyciągnij rękę (5), by Nettie zatruła twoją postać.

129

Teraz musisz wykonać wiele testów na różne umiejętności - jak [Zastraszenie] (6), [Perswazja] (7) czy [Oszustwo] (8). Nie przejmuj się, gdy któryś test się nie uda - możesz wyjść z rozmowy z postacią, ponownie ją zainicjować i przystąpić do testów raz jeszcze.

130

Gdy przebrniesz przez wystarczająco dużo testów, Nettie się złamie i da ci antidotum. Pojawią się kolejne opcje dialogowe - wybierz Przysięgam,Nettie (9), by dostać od kobiety miksturę leczniczą i truciznę.

131

Zakończ rozmowę i otwórz ekwipunek. Znajdź teraz w plecaku Eliksir Silvanusa (10). Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Napitek. Postać wypije miksturę i wyleczy się z trucizny.

132

Po wykonaniu tej czynności zadanie dobiegnie końca. Zaktualizowana zostanie także kolejna misja w 1 akcie - Poszukiwania druida.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Wiekowa zielarka

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Goblinia kapłanka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami