Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Zwróć się o pomoc do kapłanki goblinów

Zadanie rozdziału pierwszego, pomoc gobliniej kapłanki w usunięciu pasożyta.

Goblińska kapłanka to jedno z zadań pierwszego rozdziału w BG3. W ramach tej misji musisz odszukać goblińską kapłankę, Kiszkę, która pomoże ci w usunięciu pasożyta, którym postać została zarażona na początku rozgrywki.


Na tej stronie:


Rozpoczęcie zadania

UWAGA: to zadanie jest całkowicie opcjonalne, gdyż nie prowadzi do postępów głównej fabuły ani nie oferuje specjalnych nagród.

By odblokować to zadanie, musisz udać się do goblinki Sazzy (1), którą znajdziesz w Gaju druidów. Jest ona więziona w klatce - zbliżenie się do niej po raz pierwszy aktywuje rozmowę z dwójką diabelstwa, która się nad nią pastwi.

W trakcie rozmowy musisz wstawić się za goblinką i wykonać test na [Perswazję] (2) bądź [Zastraszenie] (3) - jeśli ci się one nie udadzą, rozpoczniesz walkę z diabelstwem. W przypadku udanych testów zostaniesz sam na sam z Sazzą. Przeklikaj dostępne opcje dialogowe, by odblokować to zadanie. Możesz także zgodzić się na to, by uwolnić ją z klatki, odblokowując przy tym zadanie Uratuj goblinkę Sazzę.

Jeśli została uśmiercona, możesz porozmawiać z jej trupem (posiadając zaklęcie rozmawiania ze zmarłymi), aby rozpocząć zadanie w dzienniku. Opcjonalnie dowiesz się o niej od niejednego z goblinów lub możesz od razu z nią porozmawiać na temat swojej przypadłości.


Spotkanie z Kiszką

Otrzymasz informację, że w obozie goblinów (4) znajduje się Kapłanka Kiszka (5), która rzekomo może pomóc ci w twoim problemie z kijanką Łupieżców umysłu. Do kapłanki trafisz podczas zadania Poszukiwania druida - stać będzie w pierwszej dużej grupie, którą spotkasz po wejściu do Zniszczonego sanktuarium.

Rozpocznij z nią rozmowę. Dobrym pomysłem jest zgodzić się na jej pomoc, ale tylko do etapu przekroczenia jej pokoju (6). W tym miejscu zamknij drzwi i rozpocznij walkę.

Kiszka bowiem nie pomoże ci w żaden sposób, a kontynuowanie jej wątku prowadzi do oddzielenia cię od grupy i utrudnia starcie. Jeśli teraz ją wyeliminujesz - przed rozpoczęciem jej tury, gdyż wtedy wezwie posiłki - pozbędziesz się jednego z dowódców goblinów. Ponadto zgoda na współpracę znacząco wpływa na obniżenie relacji z kompanami.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Znajdź remedium

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze