Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dobrze się zastanów, zanim rzucisz szczurem w Baldur's Gate 3. Możesz przypadkiem wybić całą lokację

Konkretnie Szmaragdowy Gaj.

Choć od premiery Baldur's Gate 3 mija już osiem miesięcy, ciekawscy gracze wciąż znajdują coraz to bardziej pomysłowe sposoby na zepsucie sobie rozgrywki. Jak się okazuje, jednym z nich może być rzucenie szczurem odnalezionym w gaju druidów.


Uwaga, poniżej lekki spoiler z 1. aktu Baldur's Gate 3.

Gracze, którzy dokładnie przeszukają Szmaragdowy Gaj, odkryją, że przywódczyni Khaga jest nie tylko fanką trucia dzieci, ale i tajną agentką Druidów Cienia - niecnej grupy, której zależy na podsycaniu napięcia między diabelstwami i druidami. Co więcej, część z nich chowa się bezpośrednio w lokacji, właśnie pod postacią szczurów.

Jeden z graczy postanowił wykorzystać tę wiedzę, by zadusić szczurzy spisek w zarodku, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. „Chciałem uczynić Gaj trochę bezpieczniejszym, więc ujawniłem szczury, rzucając jednym z nich. Nie wiedziałem jednak, że sama Khaga działała razem z nimi” - wyjaśnia autor wpisu na Reddicie.

Wątek druidów można poprowadzić na kilka sposobów.Zobacz na YouTube

Rzut okazał się udany, ale jego konsekwencje - tragiczne. Walka szybko rozniosła się na cały obóz uchodźców, którzy nie mieli większych szans w starciu z połączonymi siłami wszystkich druidów. „Kiedy wyszedłem ledwo żywy z jaskini, przywitały mnie porozrzucane wszędzie stosy trupów” - czytamy dalej.

W walce poległa większość kupców i postaci niezależnych, które dałoby się napotkać w kolejnych aktach historii, więc rozsądnym wyborem byłoby wczytanie gry. Niestety podczas zabawy w trybie Honoru gra zapisuje się automatycznie przy śmierci członka drużyny, więc żadnego ratunku już nie było. Ale czego nie robi się dla nagrody w postaci złotych kostek?

Zobacz także: Baldur's Gate 3 - Poradnik

Read this next