Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 4 powstanie. Hasbro szuka dewelopera i ma nadzieję, że „nie trzeba będzie czekać kolejnych 25 lat”

Larian wysoko zawiesiło poprzeczkę.

Baldur's Gate 3 zachwyciło niemal cały gamingowy świat, a Larian Studios raz po raz zgarniało za ten tytuł nagrody gry roku. I choć studio wyraźnie dało do zrozumienia, że nie zamierza powrócić do tego świata, to właściciel marki Dungeons and Dragons ma chrapkę na więcej. Rozmowy o Baldur's Gate 4 są już w toku, choć Wizards of the Coast stąpa bardzo ostrożnie i chce powierzyć sequel odpowiedniemu deweloperowi.

Tak twierdzi Eugene Evans, starszy wiceprezes ds. strategii cyfrowej i licencjonowania w Wizards of the Coast, a więc i firmie macierzystej, Hasbro. Serwis PC Gamer przeprowadził z nim rozmowę po ostatnim plebiscycie BAFTA, na którym Baldur's Gate 3 dopisało sobie 5 kolejnych statuetek do pokaźnej kolekcji. Evans potwierdził, że firma chce kontynuować serię, ale wygląda na to, że minie sporo czasu, zanim zostaną ujawnione konkrety.

„Rozmawiamy teraz z wieloma partnerami, a do nas też odzywa się wielu partnerów, którzy podejmują wyzwanie odnośnie przyszłości serii Baldur's Gate 3” - tłumaczy Evans. „Mamy nadzieję, że nie minie kolejnych 25 lat, jak w przypadku Baldur's Gate 2 i 3, zanim odpowiemy na to pytanie. Ale nie będziemy się spieszyć. Znajdziemy odpowiedniego partnera, odpowiednie podejście i odpowiedni produkt, który mógłby reprezentować przyszłość Baldur's Gate”.

Wręczenie nagrody Gry Roku dla Baldur's Gate 3 na BAFTA Game Awards. Larian musi być już przyzwyczajone do odbierania kolejnych statuetekZobacz na YouTube

„Traktujemy to bardzo, bardzo poważnie, podobnie jak wszystkie decyzje dotyczące naszego portfolio. Nie spieszymy się z decyzjami dotyczącymi tego, z kim współpracować w zakresie produktów lub jakie produkty powinniśmy rozważyć” - ciągnie Evans, jednocześnie zauważając, że poprzeczka została przez Baldur's Gate 3 zawieszona bardzo wysoko, a nowym zadaniem jest jej przeskoczenie.

I choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by określać szczegóły Baldur's Gate 4, to na pytanie, czy uwielbiani przez fanów bohaterowie Baldur's Gate 3 mogą powrócić, Evans odpowiada, że jest taka możliwość. „Są teraz właściwie kanoniczni dla D&D” - zauważa.

W ubiegłym miesiącu Larian Studios wyraźnie dało znać, że kończy z Baldur's Gate. Dodatku do „trójki” nie będzie, a studio nie zajmie się też kontynuacją.

- Baldur's Gate zawsze będzie miało ciepłe miejsce w naszym sercu. Zawsze będziemy z dumni z tej gry, ale nie będziemy jej kontynuować (...). Ruszamy dalej - zostawimy D&D i zaczniemy tworzyć coś nowego - tłumaczył wtedy Swen Vincke, szef studia Larian.

Zobacz także: Baldur's Gate 3 - Poradnik

Read this next