Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Larian pracuje nad dwiema nowymi grami. Twórcy Baldur's Gate 3 stawiają na własne marki

Swen Vincke nie kryje ekscytacji.

Studio Larian potwierdziło, że pracuje obecnie nie nad jedną, ale aż dwiema nowymi grami. Po definitywnej rezygnacji z kolejnych gier w uniwersum Zapomnianych Krain deweloper zamierza postawić na własne marki i oryginalne światy.

Możliwość stworzenia gry osadzonej w uniwersum Dungeons and Dragons było dla nas wszystkich spełnieniem marzeń. Jednak jak potwierdził niedawno Swen, nie zamierzamy wprowadzać do Baldur’s Gate 3 żadnej nowej historii, postaci lub towarzyszy, ani też nie tworzymy dodatku lub Baldur’s Gate 4” - napisali twórcy w najnowszym wpisie na blogu gry na Steamie.

Będąc niezależnym studiem od roku 1996, szczególnie cenimy wolność w podążaniu za naszą kreatywnością, gdziekolwiek nas ona zaprowadzi. W tym przypadku, po sześciu latach spędzonych w Zapomnianych Krainach oraz wielu dyskusjach i rozważaniach, zdecydowaliśmy się wykorzystać okazję, aby rozwijać nasze własne marki. Obecnie pracujemy nad dwoma projektami i jesteśmy bardzo podekscytowani, co z tego wyniknie” - kontynuują deweloperzy.

W dalszej części tekstu twórcy zapewniają, że wszystkie uwielbiane przez fanów elementy Baldur’s Gate 3 nadal będą obecne w nowych produkcjach, a kluczowym aspektem gier pozostanie znaczący wpływ podejmowanych przez gracza decyzji na fabułę oraz otaczający go świat. Warto zauważyć, że deweloperzy wspominają o „rozwijaniu własnych marek”, a nie „tworzeniu nowych marek”, co może oznaczać, że przynajmniej jedną z powstających gier będzie Divinity Original Sin 3.

Zobacz na YouTube

Na koniec twórcy pozostawili wiadomość od szefa studia Swena Vincke, który nie kryje ekscytacji powstającymi tytułami.

Nie wiem, czy nam się to uda, ale patrząc na nasze plany dotyczące narracji, oprawy wizualnej oraz gameplayu, to obecnie rozwijane produkcje będą naszymi najlepszymi grami w historii. Jestem podekscytowany jak dziecko, które ogląda nowe zapowiedzi, chce je wszystkim pokazać i wkurza się, że musi czekać, aż to wszystko zacznie działać. Tak, sam się złapałem na hype, ale hypuję ten projekt, bo wygląda i zapowiada się świetnie” - napisał deweloper.

Zobacz także: Baldur's Gate 3 - Poradnik

Read this next