No Man's Sky - gracze mogą wyhodować własny, żyjący statek kosmiczny

Dzięki nowej aktualizacji.

Studio Hello Games opublikowało kolejną - oznaczoną numerem 2.3 - aktualizację No Man's Sky. Najważniejszą nowością są żyjące statki kosmiczne, które należy sobie wyhodować.

Biologiczne okręty są generowane proceduralnie. Wraz ze wspomnianym rodzajem maszyn pojawiła się specjalna gałąź technologii z organicznymi częściami, które pozwalają dostosować jednostkę do własnych preferencji.

Każdy statek gracze muszą jednak sobie wyhodować. Realizując serię misji wejdą w posiadanie jaja, z którego po wykluciu w inkubatorze wydostanie się żyjący środek transportu. Oczywiście w toku zabawy użytkownicy zdobędą też następne jaja.

Aktualizacja urozmaica również eksplorację kosmosu. W trakcie podroży między planetami natkniemy się na tajemnicze obiekty i „dziwne formy życia” - twórcy podkreślają, że spotkania z nimi są niebezpieczne, ale mogą zaowocować cennymi nagrodami.

Kolejną nowością są międzygwiezdne postacie niezależne, które skontaktują się z graczem za pomocą komunikatora. Większość NPC-ów to handlarze z określonymi przedmiotami, choć autorzy sugerują, że niektórzy zlecą dodatkowe misje.

no_man_sky_biologia
Biologiczne statki mają też organiczne części

Zobacz: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki

Zaimplementowano też funkcje ułatwiające rozgrywkę. Dodano na przykład przycisk, umożliwiający natychmiastowe dzielenie przedmiotów w ekwipunku, a także opcję grupowego startowania w nadświetlną w trybie sieciowym. Do tego usunięto błędy i usterki.

W No Man's Sky gracze eksplorują kosmos i odwiedzają generowane proceduralnie planety. Gra na początku wzbudzała kontrowersje ze względu na brak wielu obiecywanych przed premierą funkcji, ale szeregiem aktualizacji rozbudowano i zmodyfikowano projekt.

Źródło: No Man's Sky

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami