Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

No Man's Sky świętuje siódme urodziny. Zapowiedziano nową aktualizację

Gra przeszła długą drogę.

Studio Hello Games świętuje siódmę urodziny No Man's Sky, a więc lubianego symulatora kosmosu, którego początki zdecydowanie nie były usłane różami. Przy okazji zapowiedziano także kolejną aktualizację.

No Man's Sky przebyło długą i wyboistą drogę od kontrowersyjnej premiery w 2016 roku. W podstawowym wydaniu gry zabrakło długiej listy atrakcji zapowiadanych przed twórców, przez co sam kosmos wydawał się martwy, a eksploracja niesatysfakcjonująca. Zaangażowanie zespołu sprawiło jednak, że gra zmieniła się nie do poznania i dziś może świętować swoje urodziny wraz liczną społecznością fanów.

Opublikowany materiał omija mniej radosną część historii i skupia się na samym etapie rozwijania produkcji. Otrzymujemy więc krótki wgląd na elementy, które trafiały do gry w kolejnych aktualizacjach. W tle słyszymy też nieco zbyt entuzjastyczne reakcje fanów, zaskoczonych najwyraźniej tym, że projekt o takiej skali udało się uratować.

Hello Games nie zamierza osiąść na laurach, dlatego na końcu nagrania zamieszczono planszę z tytułem nowej aktualizacji - Echoes. Oficjalna prezentacja atrakcji i potencjalnych zmian odbędzie się „niebawem”.

Przypomnijmy, że najnowszy pakiet zawartości o nazwie Interceptor trafił do gry w kwietniu i rozbudował ją o spaczone światy, wyróżniające się kolorowymi kryształami rujnującymi środowisko. Wszyscy gracze otrzymali też dostęp do nowego statku kosmicznego o tej samej nazwie, który wcześniej zarezerwowany był jako nagroda za ukończenie jednej ze specjalnych ekspedycji.

W No Man's Sky zagramy aktualnie na większości najpopularniejszych platform, a więc PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Od lutego obecnego roku dostępne jest także na PS VR 2, oferując pełne wsparcie wszystkich funkcji gogli wirtualnej rzeczywistości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze