Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czekacie na Hogwarts Legacy? Fanka zbudowała szkołę magii w No Man's Sky

Jest nawet boisko do Quidditcha.

Pewna fanka No Man's Sky postanowiła zbudować słynną Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie znaną z Harry'ego Pottera. Budowla może robić wrażenie.

Na pierwszy rzut oka, Harry Potter i gra science fiction mogą do siebie nie pasować, jednak nie przeszkodziło to niejakiej DaedricPrincezz w zbudowaniu kultowego Hogwartu na jednej z 18 kwintylionów planet No Man's Sky. Wszystko dzięki zawartej w grze Hello Games mechanice budowania baz.

Co zasługuje na szczególne uznanie - do budowy wykorzystano domyślne elementy dostępne w grze, które pod względem architektonicznym raczej niewiele wspólnego mają ze średniowiecznym gotykiem, jaki kojarzy się z Hogwartem. Autorka musiała w tym celu wykazać się niemałą kreatywnością, ale efekty są znakomite. Jest nawet boisko do Quidditcha.

Stworzenie budowli zajęło DaedricPrincezz kilka tygodni z przerwami oraz parę długich weekendów. Autorka twierdzi, że stworzyła także kilka wnętrz, w tym Wielką Salę czy słynne ruchome schody, ale nie udostępniła żadnych zdjęć, aby to potwierdzić. W poświęconym dziełu wątku na Reddicie przeważają pozytywne komentarze, choć nie brak też niedowiarków piszących „Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę Dumbledore'a”.

No Man's Sky to gra kosmiczna z elementami survivalu, w której można zwiedzać ogromny, proceduralnie generowany wszechświat, gdzie planet jest mnóstwo i można znaleźć na nich przeróżne formy życia. Gra jest lżejszym podejściem do symulatorów kosmicznych, przez co jest przystępniejsza i lżejsza w odbiorze, a twórcy regularnie zapewniają nową, darmową zawartość w kolejnych aktualizacjach.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze