Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield przypomniał graczom o No Man’s Sky. Gra przeżywa „najlepszy miesiąc od lat”

Na wszystkich platformach.

Studio Hello Games poinformowało, że w ciągu ostatniego miesiąca do No Man’s Sky zawitało wyjątkowo wielu nowych graczy - na tyle dużo, że według deweloperów był to dla gry jeden z najlepszych miesięcy w ciągu ostatnich kilku lat. Mogła złożyć się na to premiera dość podobnego w założeniach Starfield oraz niedawne wydanie dużej aktualizacji.

Już siedem lat za nami, a No Man’s Sky przeżywa swój najlepszy miesiąc w ciągu ostatnich kilku lat. Dotyczy to wszystkich platform - PC, Xboxa, Game Pass, Switcha, PlayStation, Maca i gogle VR. Witamy w naszej społeczności!” - napisał w mediach społecznościowych założyciel studia Sean Murray.

Chociaż twórcy nie dociekają powodów takiej sytuacji, to niektórzy internauci w komentarzach pod postem teoretyzują, że część graczy mogła być rozczarowana Starfieldem i w zastępstwie sięgnęła po niezależną produkcję. „Nawet pomimo premiery Starfield wolę grać w NMS. Mogę wylądować tam, gdzie chcę, włączyć silniki i eksplorować całą planetę bez ekranów wczytywania” - pisze Andreaa71. „Starfield sprawił, że wróciłem do NMS” - dodaje inny użytkownik.

Warto zauważyć, że pod koniec zeszłego miesiąca do gry zawitała największa aktualizacja zawartości w tym roku. Darmowy dodatek zatytułowany Echoes wprowadza do gry zupełnie nową rasę robotycznych Autofagów. Podobnie jak w przypadku innych inteligentnych form życia, gracze będą mogli uczyć się ich języka i kultury. Poprawiono także walkę w statku kosmicznym oraz wprowadzono wiele pomniejszych zmian.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky zadebiutowało w 2016 roku. Tytuł był niezwykle wyczekiwany, jednak ostatecznie premierowe wydanie gry zostawiało wiele do życzenia. Gracze zwracali uwagę m.in. na usterki techniczne i niezbyt ciekawą rozgrywkę. Przez kolejne lata deweloperzy rozwijali jednak i poprawiali tytuł, który z czasem zyskał duże uznanie i spore grono fanów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

No Man's Sky

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze