Skip to main content

Kolejna aktualizacja No Man's Sky wprowadza spaczone planety

I sprzęt Sentineli.

Po aktualizacji koncentrującej się raczej na sprzęcie VR, studio Hello Games ponownie rozbudowuje No Man's Sky, wprowadzając między innymi spaczone planety oraz możliwość korzystania ze sprzętu Sentineli.

Update otrzymało tytuł Interceptor i powinno być już dostępne do pobrania na wszystkich platformach sprzętowych. Statek kosmiczny o takiej samej nazwie jest już możliwy do zdobycia dla wszystkich zainteresowanych, poprzednio zarezerwowany jako nagroda za ukończenie jednej ze specjalnych ekspedycji.

To właśnie jeden z elementów wyposażenia Sentineli, więc potrzebne będą specjalne surowce, by uruchomić jednostkę. Od tajemniczej frakcji zaawansowanych dronów „pożyczymy” także Multi-Tool oraz nowy plecak odrzutowy. Dobrze wyposażone postacie będą mogły zaatakować największe statki tej rasy.

Aktualizacja Interceptor to także spaczone światy, wyróżniające się kolorowymi kryształami rujnującymi okolicę. Sentinele przybierają tutaj zmutowane i niebezpieczne formy, jak wielkie mechaniczne pająki i małe kraby, groźniejsze zapewne w większej liczbie. Na wyposażeniu takich wrogów znajdzie się technologia stealth, miotacze ognia i wyrzutnie rakiet.

Jeśli taką spaczoną planetę uda się oczyścić z zagrożenia, natkniemy się na wartościowe nagrody, jak wraki interceptorów do przeszukania, tajne wyposażenie do znalezienia, a także nowe budynki i opuszczone obozy do odkrycia.

Do tego szereg pomniejszych nowości, jak poprawki w trybie VR, oznaczanie własnych „cudów” na odkrywanych światach, dynamiczne skalowanie rozdzielczości na Xboksach, a także dalsze usprawnienia w systemie walki. Pełną listę zmian i nowości znaleźć można na oficjalnej stronie.

Zobacz także