Skip to main content

Gwiazdowy zawrót głowy. No Man's Sky dostało wsparcie PS VR2

Fractal wylądował na serwerach.

Twórcy No Man's Sky przygotowali kolejną darmową aktualizację swojej barwnej gry kosmicznej. Łatka z numerem 4.1 wprowadza między innymi obsługę gogli PS VR2 na konsolach PS5.

Aktualizacja pod nazwą Fractal została już udostępniona graczom na wszystkich platformach i oferuje sporo ciekawych nowości, jak choćby możliwość zdobycia nowego statku Utopia Speeder, który cechuje zawrotna prędkość. Można także wziąć udział w nowej ekspedycji i odbudowie układu, który Utopia Foundation najwyraźniej porzuciła w strasznym pośpiechu.

Po zaktualizowaniu gry znajdziemy nowy katalog odkryć czy przebudowane menu ustawień, a na PS4, PS5, Switchu i Steam Decku dodano wsparcie sterowania żyroskopowego. Jednak to posiadacze najnowszego sprzętu Sony zyskają najciekawszą nowinkę - pełne wsparcie PS VR2, które ma dziś swoja premierę. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, których można spodziewać się w trybie wirtualnej rzeczywistości:

  • Teselacja terenu, zwiększona odległość rysowania obiektów, gęstsza roślinność oraz wyższa jakość tekstur i odbić dzięki mocy PS5.
  • Wibracje headsetu, wsparcie technologii 3D Audio i inteligentnego śledzenia ruchu oraz wykorzystanie haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów kontrolera PS VR2 Sense.
  • Możliwość płynnego przełączania między trybem VR oraz klasyczną rozgrywką w dowolnym momencie. Nie trzeba zaczynać gry od początku w trybie VR - można wykorzystać istniejące zapisy.
  • Interfejs, HUD oraz sterowanie zostały przeprojektowane, by zapewnić jak najbardziej naturalne doświadczenia w trybie VR.
  • Można własnoręcznie otworzyć kokpit statku, a następnie sięgnąć sterów, by wzbić się w powietrze.
  • Dodano wiele nowych opcji interakcji z obiektami w świecie gry jak możliwość uderzania stworów i przedmiotów czy własnoręczne zbieranie surowców.
  • Można sięgnąć za ramię, by dobyć multinarzędzia, a przycisk na headsecie służy do uruchamiania trybu analizy.

No Man's Sky przeszło naprawdę długą drogę od dość rozczarowującej premiery w 2016 roku. Upór twórców sprawił, że gra zmieniła się nie do poznania i stale zyskuje na popularności. Hello Games regularnie wydaje obszerne aktualizacje, które wprowadzają mnóstwo zmian i nowych mechanik, dzięki czemu gracze stale dostają nowe sposoby na miłe spędzanie czasu przy tej barwnej produkcji.

Read this next