Phoenix Point - zasięg lotu, jak dotrzeć do punktu na mapie

Wszystko o zasięgu lotu samolotów i jego zwiększaniu.

Podczas przebywania w widoku Globu, konieczne będzie przemieszczanie wojsk po całej planecie, by reagować na zdarzenia - czy to atak obcych, bójkę między frakcjami czy rekrutację nowego żołnierza. Jednakże, czasami nie będzie można wyznaczyć kursu do konkretnego punktu, gdyż opcja będzie niedostępna - dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta - zasięg lotu samolotu. Wszystkie samoloty w grze posiadają szereg opisujących je parametrów (1) , takich jak ładowność, prędkość, wytrzymałość czy właśnie zasięg lotu. O ile trzy pierwsze są proste do zrozumienia, zasięg nie jest w grze dokładnie wytłumaczony i może być przyczyną sporych komplikacji.

032

Zasięg to po prostu odległość, jaką jednorazowo - podczas jednego rozkazu ruchu - wykonać może pojazd. Im parametr ten jest wyższy, tym zasięg - reprezentowany przez pomarańczowy okrąg dookoła samolotu (2) - będzie dalszy. Zasięg samolotu odnawia się, gdy ten zawita w dowolnej lokacji - czy to bazie frakcji czy miejscu, w którym odbywa się misja.

033

Jak więc zwiększyć ten parametr? Najprostszym sposobem jest korzystanie z innych modeli samolotów. Tiamat, statek powietrzny frakcji Akolitów Anu, jest tutaj najlepszym wyborem - posiada zasięg na poziomie 4000 jednostek, dzięki czemu możliwa będzie podróż na dowolny kontynent. Minusem jest jednak najmniejsza prędkość ze wszystkich samolotów. Zasięg statków powietrznych zwiększać można za pomocą badań, lecz opcja ta pojawia się dopiero po kilkunastu godzinach gry.

Następnie: Phoenix Point - paraliż, jak schwytać jednostki obcych

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - punkty umiejętności, zdolności

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami