Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - klasy postaci: Berserker

Wszystko o specjalistach do walki w zwarciu, Berserkerach.

Berserker to jedna z dwóch - obok Kapłana - unikalnych klas żołnierza oferowanych przez frakcję Akolici Anu. By odblokować do nich dostęp i być w stanie ich rekrutować, należy utrzymywać odpowiednio wysokie relacje ze wspomnianą frakcją, a następnie ukończyć badanie Klasa Berserkerów.

Berserkerzy to specjaliści w walce wręcz - dzięki licznym wzmocnieniom i potężnym broniom białym, są w stanie zadawać najwyższe obrażenia ze wszystkich jednostek w grze, często eliminując wrogów pojedynczym ciosem. Są biegli w korzystaniu z broni białych i pistoletów.

Klasa ta ma dostęp do następujących zdolności:

  • Poziom 1 - Szkolenie: Berserker - biegłość w walce bronią białą i pistoletami.
  • Poziom 2 - Zniszczenie pancerza - następny atak zadaje 50 dodatkowych obrażeń od poszatkowania (obrażenia permanentnie niszczące pancerz).
  • Poziom 3 - Unik podczas walki w zwarciu - ataki wrogów w promieniu 10 pól zadają 25% mniejsze obrażenia.
  • Poziom 4 - Nowa klasa - możliwość wyboru drugiej klasy żołnierza.
  • Poziom 5 - Żądza krwi - zadawane obrażenia i prędkość rosną proporcjonalnie do utraconego zdrowia.
  • Poziom 6 - Ignorowanie bólu - postać może dalej korzystać z kontuzjowanych części ciała, nie ulega też atakom paniki i kontroli umysłu.
  • Poziom 7 - Napływ adrenaliny - wszystkie zdolności kosztują 1 punkt akcji, lecz nie można korzystać ze zdolności wymagających punktów woli. Efekt utrzymuje się 1 turę.

Berserker jest ewenementem na tle innych klas, gdyż wszystkie zdolności są tutaj bardzo użyteczne i warto wydać punkty rozwoju, by je odblokować. Na szczególną uwagę zasługują tutaj Unik podczas walki w zwarciu (1) , zmniejszający obrażenia od pobliskich celów, Żądza krwi (2) i Ignorowanie bólu (3) - to ostatnie czyni tych żołnierzy naturalnymi wrogami Syren.

W kwestii doboru drugiej klasy, wszystko zależy od tego, do jakich celów ma być wykorzystana ta postać. Jeśli zależy ci na zmaksymalizowaniu obrażeń i możliwości eliminacji każdego celu w trakcie jednej tury, wybierz klasę Ciężki. Jeśli z kolei zależy ci na mobilności i możliwości eliminacji wielu słabszych celów, lepszym wyborem będzie Szturm.

Podczas korzystania z żołnierzy tej klasy, warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

  • Berserker musi być w stanie błyskawicznie poruszać się po polu walki -z tego też powodu warto zainwestować punkty rozwoju w rozwinięcie parametru Prędkość (4) do maksimum.
  • Zdolność Zniszczenie pancerza jest bardzo skuteczna w trakcie walk z opancerzonymi celami, jakimi jak Scylla - pojedynczy cios jest w stanie rozbić najgrubszy pancerz, sprawiając, że kolejne ataki zadadzą znacznie większe szkody.
  • Berserker to naturalny wróg Syren - dzięki zdolności Ignorowanie bólu, żołnierze tej klasy są niewrażliwi na kontrolę umysłu, a ich wysokie obrażenia sprawiają, że są w stanie zabić tych przerażających wrogów 1-2 atakami.

Następnie: Phoenix Point - klasy postaci: Kapłan

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - klasy postaci: Infiltrator

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phoenix Point

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze