Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - punkty zdrowia i uszkodzenia części ciała

Wszystko o systemie zdrowia i uszkodzeniach ciała.

W Phoenix Point wszystkie jednostki - zarówno żołnierze gracza, innych frakcji jak i obcy - posiadają punkty zdrowia. Te dzielą się na ogólne - po opróżnieniu których jednostka umiera - jak i poszczególnych części ciała - gdy te spadną do zera, część ciała przestaje funkcjonować, a jednostka otrzymuje potężne kary z tego tytułu.

Strzelając w daną część ciała - na przykład rękę żołnierza - jednostka ta tracić będzie ogólne punkty zdrowia (1) , jak i punkty związane z częścią ciała (2) , która otrzymuje obrażenia. Gdy wspomniana ręką zostanie pozbawiona wszystkich punktów zdrowia, postać nie będzie w stanie korzystać z długiej broni (snajperka, karabin szturmowy, strzelba, itp.), gdyż wymagane do tego jest posiadanie dwóch sprawnych rąk.

O ile lekkie uszkodzenia (zabarwienie pomarańczowe) można wyleczyć, o tyle całkowite unieszkodliwienie (kolor czerwony i status „Kontuzjowane”) możliwe do wyleczenia jest wyłącznie w bazie. Co więcej, nawet jeśli dana część ciała ma już 0 punktów zdrowia, dalej będzie można w nią strzelać, by zmniejszać ogólną ilość punktów zdrowia.

Ranienie i unieszkodliwianie poszczególnych części ciała skutkuje różnymi efektami. Często wywołuje to różnorakie efekty (3) - krwawienie, karę do punktów woli czy wyłączenie zdolności specjalnej. To ostatnie tyczy się głównie jednostek obcych. W przypadku walki z niektórymi wrogami - na przykład Syrenami - odpowiednie celowanie jest kluczowe, by w ogóle myśleć o zwycięstwie.

Następnie: Phoenix Point - zdolności specjalne żołnierzy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - pierwsze godziny rozgrywki, porady na start, jak grać

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Phoenix Point

Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze