Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - punkty umiejętności, zdolności

Wszystko punktach umiejętności, ich pozyskiwaniu i wykorzystaniu.

Każdy żołnierz w Phoenix Point zdobywa podczas misji punkty doświadczenia, które pozwalają awansować mu na wyższy poziom. Z awansem wiąże się możliwość zwiększenia parametrów żołnierza, bądź odblokowania nowych zdolności specjalnych - zarówno aktywnych, jak i pasywnych. Do tego celu wykorzystuje się punkty umiejętności - jak je pozyskać?

Zacznijmy od tego, iż punkty umiejętności w grze podzielone są na dwie kategorie - punkty żołnierza (1) , jak i wspólne punkty (2) Phoenix Point. Te pierwsze zdobywane są przez wojaka za awans na wyższy poziom - każdorazowo otrzyma on 50 punktów. Punkty te może wykorzystać tylko ten konkretny żołnierz.

Druga grupa to punkty wspólne, które wykorzystać można do rozwoju dowolnej jednostki - zdobywa się je za wykonywanie misji, otrzymując od 2 do 8 punktów za etap. Punkty wspólne można także otrzymać w ramach wydarzeń losowych na mapie - wtedy otrzymać można do 50 punktów umiejętności za jednym zamachem.

Jak zostało już wspomniane, punkty wykorzystuje się do rozwoju wojaków. W pierwszej kolejności wykorzystywane są punkty żołnierza, potem punkty wspólne. Do odblokowania zdolności potrzeba od 10 do 50 punktów, z kolei koszt zwiększania parametrów (Siła, Siła woli i Prędkość) widoczny jest na prawo od danego parametru (3) . Z każdym kolejnym punktem parametru, koszt zwiększenia go będzie wzrastał o 1.

Następnie: Phoenix Point - zasięg lotu, jak dotrzeć do punktu na mapie

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - rozwój żołnierzy i jednostek

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phoenix Point

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze