Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - leczenie i rany

Wszystko o procesie leczenia ran żołnierzy, zarówno na polu walki jak i po za nim.

Niezależnie od tego, jak pieczołowicie rozplanujesz całe starcie z siłami Pandoran, prędzej czy później twoi żołnierze odniosą jakieś rany. Po ukończeniu starcia konieczna będzie regeneracja zdrowia, by podczas kolejnej wyprawy żołnierze byli w pełni sił. Jak więc przywracać utracone przez nich punkty zdrowia i czy można tego dokonać wyłącznie w bazie Phoenix Point?

Podczas walk z Pandoranami czy żołnierzami innych frakcji, twoi żołnierze otrzymywać będą obrażenia, uszczuplające ich pasek zdrowia. Najprostszym i najwydajniejszym czasowo rozwiązaniem jest wykorzystanie Apteczki (1) , by przywrócić punkty zdrowia. Jeśli uczynisz to przed końcem starcia, żołnierz zakończy misję bez odnoszenia jakichkolwiek ran - i będzie mógł natychmiast przystąpić do kolejnego starcia bez konieczności regeneracji.

Jeśli jednak nie przywrócisz ich przed końcem starcia, żołnierz opuści pole walki ranny. By odnowić jego punkty zdrowia trzeba będzie udać się do bazy Phoenix Point, w której wybudowana jest placówka Ambulatorium (2) . Za każdą tego typu placówkę ranni żołnierze odzyskują 4 punkty zdrowia na godzinę. Warto mieć na uwadze fakt, iż nie musisz wyrzucać żołnierza w bazie - może być w samolocie, który jest tam „zaparkowany”.

Z uwagi na fakt, iż odnawianie zdrowia w bazie wymagać będzie od kilku do kilkunastu godzin, znacznie lepszym wyborem jest wykorzystanie Apteczki w czasie starcia. Ich produkcja jest tania i natychmiastowa, bez problemu można umieścić je w plecaku każdego żołnierza, by w razie czego skorzystać. Dodatkową zaletą Apteczki jest fakt, iż usuwa ona także efekt krwawienia i zatrucia z postaci.

Inną kwestią jest odnoszenie przez żołnierzy kontuzji. Gdy, na przykład, żołnierz oberwie granatem, jest spora szansa, iż jedna bądź więcej części ciała ulegnie uszkodzeniu, przez co nie będzie można z niej korzystać. W przypadku rąk jest to o tyle problem, iż uniemożliwi to korzystanie z broni długiej. Apteczka tutaj w niczym nie pomoże - by ciało żołnierza wróciło do normy, wystarczy opuścić pole walki, przez co natychmiast zostanie on opatrzony.

Następnie: Phoenix Point - zasięg ruchu na polu walki

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - dyplomacja, relacje z frakcjami

Read this next