Sekiro - walka: postawa, przełamanie postury

Jak przełamać posturę przeciwnika.

Posturę (postawę) w Sekiro: Shadows Die Twice można określić jako równowagę, stabilność.

Więcej na temat innych aspektów związanych z walką znajdziesz na stronie:

Poszczególne elementy walki można trenować z Hanbeim Nieśmiertelnym, który znajduje się w lokacji Zaniedbana świątynia. To dobry nauczyciel, przy którym możemy czuć się bezpiecznie. Warto skorzystać z jego usług, dzięki niemu bowiem szybko podszkolimy umiejętności walki.

Postawa, przełamanie postury

Posturę symbolizuje ją specjalny pasek, który staje się widoczny podczas walki z wrogiem.

Poziom postury obowiązuje głównego bohatera, jak i przeciwników. Gdy pasek postury wypełni się, wówczas zostanie złamana postawa - nasza lub rywala. Jeśli przełamiemy posturę rywala, wówczas możemy zadać śmiertelny cios.

Natomiast jeśli to wróg przełamie naszą postawę, to upadniemy i odsłonimy się. Jeśli mamy niski poziom zdrowia, takie uderzenie może pozbawić życia naszą postać.

043
  • Pasek postury głównego bohatera (1)
  • Pasek postury wroga (2) - pomarańczowy na dole, pod paskiem życia przeciwnika
  • Pasek postury bossa (3) - pojawia się w przypadku walk z potężniejszymi przeciwnikami
042

Jak przełamać posturę? Wyprowadzając serię ataków, każdy cios - sparowany lub nie - wypełnia pasek postawy. Im dłuższa seria, tym poziom postury będzie się zwiększał.

Udane parowania również wpływają na poziom postury. Wykonanie odbicia w odpowiednim momencie, czyli tuż przed lub w trakcie wyprowadzania ataku przez wroga, zwiększa pasek jego postawy. Sparowanie uderzenia w idealnej chwili, może doprowadzić do tego, że rywal odsłoni się na tyle, że będziemy mogli zadać mu śmiertelny cios.

Jak zmniejszyć pasek postury? Poziom postawy zmniejsza się samoczynnie. Najlepsze efekty są wówczas gdy nie wykonujemy żadnych ruchów. Jeśli chcemy zmniejszyć długość paska, najlepiej wycofać się i odczekać chwilę. Wyciągnięty miecz przygotowany do parowania, bieg i skoki spowalniają ten proces.

Ta sama zasada dotyczy przeciwników. Dając im czas i nie atakując ich, sprawimy, że ich postura zregeneruje się szybko.

041

Co ma wpływ na regenerację postury? Liczba punktów życia. Im mamy mniej zdrowia, tym wolniej spada poziom postawy. Dlatego warto dbać o wysoki stan żywotności i korzystać z przedmiotów leczących w trakcie walki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami