Do sklepów wysłano 5 milionów egzemplarzy Metal Gear Solid 5

Dobre wyniki firmy.

Konami wysłało do sklepów na całym świecie już 5 milionów egzemplarzy Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, wliczając w to sprzedaż wersji cyfrowych.

1
Nie smuć się, Snake

Wydawca podał wynik w najnowszym raporcie finansowym. Nie ujawniano, czy produkcja wygenerowała wystarczająco duże przychody, by zwrócił się budżet, wynoszący podobno 80 milionów dolarów, nie licząc marketingu.

Firma na pewno będzie zarabiała jeszcze na umieszczonych w grze transakcjach cyfrowych, obejmujących między innymi kontrowersyjne „ubezpieczenie” bazy gracza.

W ostatnich miesiącach wydano także PES 2016, choć w tym przypadku nie podano szczegółów na temat sprzedaży.

Zajmujący się grami dział firmy o nazwie Digital Entertainment wypracował przychody na poziomie ok. 430 milionów dolarów w pierwszej połowie roku fiskalnego - do końca września. Zyski wyniosły ok. 104 mln dol., czyli 61 mln więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Ostatnie nieoficjalne doniesienia mówiły o planach Konami na znaczne zredukowanie zaangażowania na rynku największych gier AAA, poza serią PES. Twórca Metal Gear - Hideo Kojima - opuścił już firmę, z projekt Silent Hills został anulowany.

Tymczasem w raporcie finansowym pokreślono sukces mobilnego Jikkyou Pawafuru Puroyakyu, pobranego 17 milionów razy w czasie krótszym niż rok.

„Jeśli mowa o grach komputerowych i konsolowych, to zamierzamy kontynuować publikowanie nowych, dokładnie wyselekcjonowanych pozycji” - napisano w dokumencie.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami