Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima opuścił Konami w tym miesiącu - raport

Konami: to tylko urlop.

Ostatnim dniem pracy Hideo Kojimy w firmie Konami był 9 października, wynika z artykułu magazynu New Yorker. Legendarny producent dołączył do studia w 1986 roku.

Już od dłuższego czasu stosunki na linii Kojima-Konami nie były najlepsze. Imię dewelopera wymazano z materiałów marketingowych Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, a twórcę usunięto z rady nadzorczej spółki. Zamknięto też studio Kojima Productions.

Wydawca anulował również Silent Hills, nad którą Kojima pracował z reżyserem Guillermo Del Toro, z aktorem Normanem Reedusem w roli głównej.

Tymczasem Tokyo Sports zapewnia, powołując się na rzecznika Konami, że producent nadal jest zatrudniony w firmie, ale przebywa aktualnie na urlopie, po zakończeniu prac nad The Phantom Pain. Jego kontrakt ma wygasnąć dopiero w grudniu (dzięki, Kotaku).

Studio dodaje, że nie ma żadnej wiedzy na temat pożegnalnej imprezy zorganizowanej dla zasłużonego Kojimy. Wydaje się to być raczej mało prawdopodobne biorąc pod uwagę takie zdjęcia.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze