Skip to main content

Najciekawsza broń w grach wideo

Miecze, karabiny i skorupy.

Co sprawia, że gra zapada w pamięć? Wyraziste postaci, niebanalny scenariusz, wciągający gameplay? Czasami, by tytuł zapisał się na kartach historii elektronicznej rozrywki, wystarczy oddanie do dyspozycji gracza oryginalnej i ciekawej broni.

To właśnie korzystanie z wyróżniającego się narzędzia zagłady często przyczynia się do sukcesu gry; nieraz zdarza się, że zapominamy o niuansach historii - jednak wspomnienie pokonywania hord przeciwników za pomocą olbrzymiego miecza czy wielolufowego karabinu zostaje z nami na zawsze.

Ten krótki przegląd poświęcony będzie broni znanej z gier wideo, często kojarzonej bardziej od dzierżących ją herosów. Na następnych stronach znajdziecie nie tylko oręż rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, ale także i taki, który wyróżnia się na tle innych oryginalnością czy nieszablonowym zastosowaniem.

Jak zwykle, zapraszamy do przedstawiania Waszych typów w komentarzach - nasza lista z pewnością nie zawiera wszystkich wartych wspomnienia broni, które pojawiły się na przestrzeni lat w grach wideo.

Zaczynamy, przejdź do następnej strony!

Nudzisz się? Zobacz także: