Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najciekawsza broń w grach wideo

Miecze, karabiny i skorupy.

Co sprawia, że gra zapada w pamięć? Wyraziste postaci, niebanalny scenariusz, wciągający gameplay? Czasami, by tytuł zapisał się na kartach historii elektronicznej rozrywki, wystarczy oddanie do dyspozycji gracza oryginalnej i ciekawej broni.

To właśnie korzystanie z wyróżniającego się narzędzia zagłady często przyczynia się do sukcesu gry; nieraz zdarza się, że zapominamy o niuansach historii - jednak wspomnienie pokonywania hord przeciwników za pomocą olbrzymiego miecza czy wielolufowego karabinu zostaje z nami na zawsze.

Ten krótki przegląd poświęcony będzie broni znanej z gier wideo, często kojarzonej bardziej od dzierżących ją herosów. Na następnych stronach znajdziecie nie tylko oręż rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, ale także i taki, który wyróżnia się na tle innych oryginalnością czy nieszablonowym zastosowaniem.

Jak zwykle, zapraszamy do przedstawiania Waszych typów w komentarzach - nasza lista z pewnością nie zawiera wszystkich wartych wspomnienia broni, które pojawiły się na przestrzeni lat w grach wideo.

Zaczynamy, przejdź do następnej strony!

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Adam Tobojka

Contributor

Gdy nie nie gra, stara się udowodnić, że komiks współczesny dorównuje kunsztem dziełom Dostojewskiego. Tęskni za Futuramą.

Komentarze