Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warzone 2 - poradnik i najlepsze porady

Rozgrywka, wskazówki na start, walka i wiele więcej.

Witajcie! Przed wami poradnik do Call of Duty Warzone 2.0 lub po prostu Warzone 2 a więc nowej wersji popularnego battle royale. Gra jest dostępna za darmo na wszystkich głównych platformach.

Względem poprzedniej odsłony, zmieniły się pewne zasady czy system ekwipunku, ale gatunek zobowiązuje. Ponownie celem jest wyskoczenie z samolotu na ogromną mapę i próba przetrwania przy pomocy znalezionego wyposażenia na regularnie zmniejszającym się polu walki. W rozgrywce bierze udział 150 graczy.

Życzymy miłej lektury i jak najwięcej zwycięstw w Warzone 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i tryby

Jak grać i wygrywać mecze, korzystając ze wszystkich możliwości. W tej sekcji poznasz wszystkie podstawowe aspekty zabawy. Warto przyjrzeć się także wskazówkom związanym z trybem DMZ.

Podstawowe informacje

Rozgrywka

Tryb DMZ


Interfejs i porady na start

Interfejs gry zapewnia ci wszystkie informacje potrzebne do zabawy. Przyjrzyjmy się jego elementom na ekranie.

Warzone 2 - poradnik, interfejs gry, oznaczenia na ekranie
 1. Minimapa
 2. Faza gry i odliczanie do kolejnej
 3. Stan twojej postaci oraz - opcjonalnie - innych członków twojego składu. Biały pasek to życie, a segmenty nad nim to pancerz. Obok widzisz też posiadaną gotówkę
 4. Pozostałe płyty pancerza (nie licząc płyt w plecaku)
 5. Maska gazowa (jeśli masz) - pozwala przez pewien czas oddychać w gazie bez utraty zdrowia
 6. Plecak - znajdziesz w nim wszystkie posiadane w tym meczu przedmioty
 7. Aktualnie trzymana broń i tryb ognia. Pomarańczowe kwadraciki wskazują liczbę założonych dodatków do broni
 8. Stan amunicji
 9. Wyposażenie taktyczne i ofensywne (np. granaty)
 10. Ulepszenie polowe (jeśli masz)
 11. Nagroda za serię (jeśli masz)
 12. Obiekt oznaczony przez ciebie lub sojuszników
 13. Liczba pozostałych w meczu graczy i liczba obserwujących cię osób. Jeśli grasz drużynowo, jest tu też liczba pozostałych składów
 14. Kompas i nazwa lokacji

Wskazówki na start

W tym miejscu poradnika przygotowaliśmy szereg podpowiedzi na sam początek zabawy - zarówno dla początkujących, jak i powracających do gry po pewnym czasie.

- Jeśli grasz w drużynie, komunikacja to klucz do sukcesu. Najlepiej komunikować się głosowo, ale jeśli nie jest to możliwe, korzystaj z systemu pingów, oznaczając wrogów i cenne wyposażenie, którego nie bierzesz.

- Gra korzysta z funkcji proximity chat, a więc głosowego czatu zbliżeniowego. Oznacza to, że jeśli mówisz coś w grze, słyszą to nie tylko sojusznicy, ale przeciwnicy znajdujący się niedaleko. Gracze wykorzystują to na sprytne i zabawne sposoby.

- Jest kilka sposobów, by zdobyć własne wyposażenie. To kupno broni w sklepie, najazd na Twierdzę lub skorzystanie z losowego, żółtego zrzutu zaopatrzenia.

- Śmierć nie oznacza końca rozgrywki. Jeśli to twoja pierwsza porażka w danym meczu, trafisz do Gułagu, z którego możesz jeszcze powrócić na mapę - choć bez zdobytej wcześniej broni.

- Jeżeli zostałeś powalony i podbiega do ciebie przeciwnik, najpewniej chce cię przesłuchać. To nowa opcja w grze, która pozwala dowiedzieć się, gdzie są pozostali członkowie wrogiej drużyny. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z opcji poddania się, by uniemożliwić przeciwnikowi przesłuchanie.

- Spadochron pozwala pokonać ogromny dystans. Czasami lepiej jest wejść na jakiś wysoki punkt i zeszkoczyć z niego spadochronem - masz ich nieograniczoną ilość.

- Zawsze gdy siedzisz w pojeździe, jest on oznaczony na czerwono dla wrogów i wiedzą oni, że znajdujesz się w środku. Dzieje się tak nawet kiedy stoisz w miejscu.

- Naprawa i tankowanie pojazdów odbywa się automatycznie. Po prostu podjedźdź pod stację benzynową i odczekaj, aż pasek się napełni.

- Pierwszy etap battle royale to lądowanie i znalezienie porządnej broni, jednak w kolejnym etapie powinieneś się już rozglądać za sposobem na zdobycie własnego wyposażenia.

- Karabin szturmowy to bardzo uniwersalna broń, która sprawdza się na niemal każdym dystansie - zawsze próbuj ją zdobyć.

- Pamiętaj o opieraniu broni na przeszkodach, ścianach i murkach. Oparta broń nie ma właściwie żadnego odrzutu, a ty sam jesteś niemal całkiem osłonięty od ostrzału.

- Brak amunicji? Rozejrzyj się za skrzyniami z nieograniczoną amunicją, które są oznaczone ikonami trzech nabojów.

- Jeżeli znalazłeś BPS, użyj go dopiero w końcowej fazie gry, kiedy strefa jest już bardzo mała i znajomość pozycji wrogów jest na wagę złota.

- Pamiętaj, że w plecaku możesz nosić wszystko, co tylko chcesz - i w jakiej ilości chcesz. Możliwe jest np. zapełnienie wszystkich slotów pancerzem czy amunicją, choć kluczowy jest balans.

- Członkowie zespołu mogą dzielić się pieniędzmi. To szczególnie ważne, by jak najszybciej wykupywać sojuszników po śmierci.

- Naciskając dwa razy przycisk sprintu, wykonujesz tzw. taktyczny sprint, który jest szybszy niż zwykły. Przejście od biegu do celowania trwa wtedy jednak dłużej.

- Żółte elementy na ikonach broni to dodatki. Bronie z dodatkami są lepsze niż te bez.

- Dodatków do broni - np. celowników - nie można znaleźć osobno i założyć na daną broń.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze