Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne tysiące banów w Call of Duty. Twórcy ostrzegają przed „boostowaniem”

Gracze nie są zadowoleni.

Twórcy Call of Duty pochwalili się, że wręczyli kolejne 29 tysięcy banów w tytułach zabezpieczanych przez system Richochet.

Nie podano niestety, o jakim okresie mowa. Można zakładać, że najnowsza fala kar dotyczy nie tylko darmowego Warzona, ale także multiplayer w ubiegłorocznym Call of Duty: Modern Warfare 3.

Co interesujące, deweloperzy uznali za zasadne przypomnieć, że banicji podlegają także konta, które uczestniczą w procederze tak zwanego „boostowania”, a więc wypełniania całych lobby w celu sztucznego zawyżania miejsca w rankingu i „nabijania” punktów Skill Rating (SR) przez zwycięzców takich „ustawionych” meczów.

Zobacz na YouTube

„Konta angażujące się w takie zachowanie będą banowane” - napisano w komunikacie w serwisie X. „Rozważymy wszystkich dostępne opcje technologiczne i prawne, by zamknąć takie nielegalne usługi”.

Brzmi groźnie, ale - jak to często bywa - gracze nie są zadowoleni. Najwięcej narzekań dotyczy obecnie tak zwanej „pętli shadowbannów”. Problem sprawia, że niektórzy użytkownicy są w kółko banowani ponownie, a wśród znanych rozwiązań jest... zainstalowanie gry na innym dysku i zmiana adresu DNS.

Krytyka dotyczy też faktu, że lista 250 najlepszych graczy nadal obejmuje dziesiątki osób podejrzewanych właśnie o osiągnięcie tego pułapu dzięki boostowaniu. „Uczciwi” fani nie mogą przez to dostać się na ten poziom drabinki i odebrać nagród.

Jest też szerszy problem związany z faktem, że Warzone jest darmowe, a założenie nowego konta nie jest większym problemem. 29 tysięcy banów = 29 tysięcy kont w pięć sekund później. Gratulacje za zrobienie niczego” - podsumowuje jeden z rozgoryczonych miłośników CoD.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Warzone

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze