Skip to main content

Wszyscy chcą być jak Rockstar i GTA 6. Wysyp zapowiedzi trailerów

Deweloperzy mają nową zabawę.

Rockstar Games po raz kolejny udowodniło, że nie potrzebuje się szczególnie wysilać, by wywołać euforię w całej sieci. Inne studia postanowiły spróbować szczęścia i zainspirowały się wczorajszą zapowiedzią trailera GTA 6.

Przypomnijmy, że ogłoszenie opublikowane przez Rockstara momentalnie podbiło cały internet i zdobyło absurdalnie wysokie zasięgi w serwisie X (ponad 114 milionów wyświetleń i 1,6 miliona polubień). Tylko twórcy GTA potrafią wykręcić tak ogromne liczby dzięki zapowiedzi... kolejnej zapowiedzi. Czy aby jednak napewno? Na podobny zabieg skusił się Blizzard, zapraszając graczy na premierę zwiastunu nowego sezonu Overwatch.

Jest woda, palmy, nawet motorówka, a wszystko przysłoniętę różowo-pomarańczowym filtrem z białymi napisami w centrum. Plażowy motyw pojawia się też w załączonym zwiastunie, więc inspiracja jest jak najbardziej uzasadniona. Internauci są jednak innego zdania. „Nie macie w sobie tego samego, co Rockstar. Przestańcie” - komentuje chłodno „Hodko”. Może w takim razie lepiej poradzi sobie Call of Duty: Warzone?

Znów jest różowo, choć zdecydowanie mniej sielankowo. W tym przypadku nie mowa jednak o zapowiedzi trailera, ale pierwszego sezonu rozgrywek Modern Warfare 3 i Warzone właśnie. „Dlaczego oni wszyscy kopiują Rockstara”? - pyta „ShaneNoonan”, dostrzegając powoli pewien schemat. „Wszyscy wypuszczają swoje zwiastuny dzień przed lub po GTA 6. Chyba chcą uniknąć katastrofy” - czytamy w innym komentarzu.

Wychodzi z tego całkiem ładna mozaika.

Jak widać, to zabawy dołączyli także twórcy Fall Guys oraz Halo Infinite, a w kolejce stoją już zapewne kolejne studia. Wszystkie te żartobliwe próby naśladownictwa podkreślają tylko fakt, jak wielkim wydarzeniem będzie zbliżająca się zapowiedź GTA 6. Przypomnijmy, że ujawnienie gry zaplanowano na 5 grudnia, czyli przyszły wtorek.

Zobacz także