Skip to main content

Warzone 2 - DMZ: zasady, jak grać

Wszystko, co musisz wiedzieć o alternatywnym trybie.

Call of Duty Warzone 2.0 oferuje dwa główne tryby - battle royale i DMZ. Ten drugi ma zupełnie inne założenia, bo opiera się na zasadzie „im wyższe ryzyko, tym większa nagroda”.

Na tej stronie powiemy ci, na czym polega DMZ, jak powinieneś grać w ten tryb i na co zwrócić uwagę.


Na tej stronie:


Główne zasady DMZ

Być może słyszałeś, że DMZ reprezentuje gatunek tzw. extraction shooterów, który nie ma jeszcze zgrabnego polskiego odpowiednika. Oto jego główne zasady:

  • Trafiasz na mapę i wykonujesz na niej różne misje
  • W trakcie eksploracji i wykonywania misji, zdobywasz różne przedmioty - bronie, surowce, pieniądze itp.
  • Aby te przedmioty zachować, musisz uciec z mapy, czyli dokonać tzw. eksfiltracji
  • Jeżeli zginiesz zanim ci się to uda, tracisz wszystkie zebrane w danym meczu przedmioty

Na mapę trafiasz z innymi graczami, ale najwięcej jest na niej przeciwników kierowanych przez sztuczną inteligencję - to głównie z nimi będziesz walczył. Gracze mogą sobie jednak przeszkadzać i się eliminować - zwłaszcza że mogą mieć identyczne cele.

Czas na ucieczkę z mapy jest ograniczony i wynosi zaledwie 25 minut. Na mapie stale zwiększają się strefy radioaktywne, które blokują coraz większą część mapy, w tym punkty eksfiltracji. Jeśli nie zdążysz dobiec do miejsca ucieczki, umrzesz. Jednocześnie im dłużej jesteś na mapie, tym cenniejsze nagrody możesz z niej zabrać.

Właśnie dlatego DMZ rządzi zasada „im wyższe ryzyko, tym większa nagroda”. Im dłużej zwklekasz z ucieczką, tym potencjalnie lepszy łup, ale też utrudniona - lub w ogóle niemożliwa - ucieczka.


Wielkość drużyny oraz czy można grać solo

DMZ przeznaczone jest dla 3-osobowych drużyn i w taki sposób matchmaking dobiera graczy. Czat głosowy jest oczywiście włączony, więc można - a nawet trzeba - się komunikować.

Możliwe jest też granie we dwójkę lub pojedynkę. W takim przypadku trzeba po prostu odznaczyć dobieranie graczy przed wyszukaniem gry (rozpoczęciem meczu).

Istnieje jednak powód, dla którego 3-osobowe drużyny są w tym trybie domyślne - jest on po prostu dość trudny. Grając w parach, a w szczególności w pojedynkę, ten poziom wzrasta jeszcze bardziej.

Ukończenie pewnych misji solo może być wręcz niemożliwe.


Rodzaje misji i aktywności

Na mapie DMZ jest mnóstwo aktywności, ale dzielą się one na kilka podstawowych rodzajów.

  • Kontrakty (1) - oznaczone zielonymi ikonami. Na pewno znasz je z trybu battle royale - to krótkie misje będące źródłem pieniędzy i lootu. Są różne rodzaje: zlecenie na NPC, ratunek więźnia, dotarczanie ładunku, tropienie wrogiej drużyny itp.
  • Twierdze (2) - oznaczone białymi ikonami zamków. To bazy przepełnione mocnymi NPC, ale też wartościowym lootem. Zanim tam wejdziesz, upewnij się, że jesteś odpowiednio wyposażony. Żeby się do nich dostać, potrzebujesz klucza, który wypada losowo z wrogów, których pokonujesz.
  • Misje frakcji (3) - to misje, które wybierasz przed rozpoczęciem gry i które będą śledzone podczas meczu. Nie musisz ich ukończyć, bo nie ma żadnych kar, jeśli tego nie zrobisz. Wykonując misje dla frakcji, odblokowujesz kolejne misje, a także więcej innych możliwości

Pamiętaj, że nie ma żadnego przymusu wykonania konkretnych misji podczas meczu. Sam decydujesz, co chcesz zrobić - możesz nawet zdobyć broń czy parę przedmiotów i już udać się do strefy eksfiltracji. Najważniejsze to stosować metodę małych kroków i nie brać sobie za dużo na barki.

Więcej o trybie DMZ:

Następnie: Warzone 2 - tankowanie paliwa i naprawa pojazdów

Spis treści: Warzone 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warzone 2 - gdzie lądować: najlepsze miejsca na mapie

Zobacz także