Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 - początek, co robić: krok po kroku

Podstawowe zasady gry w Spelunky 2.

W grze Spelunky 2 na gracza czeka szereg losowo generowanych plansz, a głównym celem jest znalezienie wyjście z poziomu, zbierając po drodze możliwie najwięcej skarbów i walcząc z przeciwnikami oraz okazjonalnymi bossami.

Tytuł to produkcja typu rougelike, a więc śmierć postaci jest normalnym elementem rozgrywki. Po śmierci rozpoczniesz rozgrywkę od pierwszego poziomu i stracisz znalezione w poprzednim podejściu przedmioty oraz skarby. Nie przejmuj się porażkami - ucz się na błędach i odkrywaj zasady gry.

Rozgrywkę zaczynamy z trzema punktami życia (1), czterema bombami (2) oraz czterema linami (3). Dodatkowe wyposażenie zdobywamy, odwiedzając pojawiające się od czasu do czasu sklepy (4) oraz niszcząc elementy otoczenia.

Skarby (złoto, kryształy) możemy podnieść z ziemi (5) lub wydobyć ze skał (6) za pomocą bomb. Czasami znajdziemy je również przy niszczeniu waz (7), jednak mogą tam się kryć również przeciwnicy. Zarobione pieniądze (8) wykorzystamy potem w sklepie.

Wiele przedmiotów (9) na planszy można podnieść i rzucić. Jest to przydatne do ogłuszania wrogów z bezpiecznej odległości lub rozbrajania niektórych pułapek.

W czasie zabawy trafimy między innymi na użyteczne, nieagresywne zwierzęta (10), postacie poboczne (11), dla których można wykonać proste zadania czy ołtarze Kali (12) do składania ofiar w zamian za bonusy.

Możemy również grać ze znajomymi w trybie współpracy do maksymalnie czterech graczy - przez internet lub na jednym urządzeniu.

Następnie: Spelunky 2 - sterowanie na PC, PS4, Xbox

Spis treści: Spelunky 2 - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More On Spelunky 2

Najnowsze artykuły