Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 - pierwsze recenzje i oceny mediów

Świetny sequel.

Spelunky 2 debiutuje dziś na PS4, a pod koniec miesiąca trafi też na Steama. Produkcja doczekała się już pierwszych recenzji, z których wyłania się obraz doskonałego sequela.

Autorzy zgodnie doceniają różnorodność lokacji i przyjemny, angażujący gameplay, sprzyjający wielokrotnemu powtarzaniu przygody. Wielkiego entuzjazmu nie wzbudza jednak raczej styl oprawy graficznej.

„To najbardziej wciągająca gra, z jaką miałem do czynienia w tym roku. Dwuminutowe sesje składają się na godziny grania, a podejście 'jeszcze tylko jedna tura' sprawia, że całe wieczory spędzamy na eksploracji, umieraniu i zaczynaniu od nowa” - napisał Brian Shea z Game Informera.

Cover image for YouTube videoSpelunky 2 - State of Play Release Date Trailer | PS4

„Spelunky 2 jest fenomenalnym sequelem. Derek Yu, BitWorks i reszta zespołu stworzyła tytuł, który odpowiednio rozbudowuje to, co uczyniło oryginał świetną grą, ale bez zbędnych dodatków i niepotrzebnych zmian” - zaznaczył Mathew Olson z US Gamer.

Przykładowe oceny:

Spelunky 2, podobnie jak oryginał, to zręcznościowy roguelike, w którym przemierzamy różne podziemia oraz inne lokacje na księżycu. Umieranie w wyniku nagłych ataków, pułapek czy innych czynników zewnętrznych to integralna część doświadczenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Spelunky 2

PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze