Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Jak zregenerować utracone serca w Spelunky 2.

Podczas gry w Spelunky 2 trafimy na wiele sytuacji, kiedy możemy stracić cenne punkty zdrowia. Każdą rozgrywkę zaczynamy z trzema sercami, jednak istnieją trzy metody na zdobycie dodatkowych.

Po pierwsze, na wielu planszach znajdziemy ukryte zwierzaki (1). Możemy je zlokalizować chociażby po wydawanych odgłosach. Jeśli uda nam się chwycić zwierzaka i bezpiecznie dostarczymy go do wyjścia z poziomu (2), to następną planszę zaczniemy z jednym punktem zdrowia więcej.

Po drugie, możemy do odzyskania zdrowia użyć Indyka (3). Jeśli zdetonujemy przy ptaku bombę, lub rzucimy w niego pochodnią, to zmieni się w pieczone danie (4), które po podniesieniu dodaje jedno serce. Możemy również zjeść Royal Jelly lub Eggplant Flesh - dodają odpowiednio 6 i 10 HP, jednak są dużo rzadsze.

Trzecim sposobem jest zdobycie Kapali za złożenie odpowiedniej ilości ofiar na Ołtarzach Kali. Gdy posiądziemy przedmiot, to będzie się napełniał każdą zebraną kroplą krwi z przeciwników. Po zapełnieniu się naczynia otrzymujemy jedno serce, a proces zbierania rozpoczyna się od nowa.

Następnie: Spelunky 2 - opcje gry: cross-progress, przydatne ustawienia

Spis treści: Spelunky 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Spelunky 2 - bomby, lina z hakiem: jak używać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze