Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spelunky 2 ukaże się na PC jeszcze we wrześniu

Dwa tygodnie po debiucie na PS4.

  • Kontynuacja gry o eksploracji jaskiń
  • Premiera na PC już 29 września

Twórca Spelunky 2 - sequela jednej z pierwszych gier, które spopularyzowały gatunek rogue-like - poinformował, że na PC produkcja zadebiutuje 29 września.

To oznacza, że na komputerach osobistych tytuł pojawi się równo dwa tygodnie po premierze na PS4. Na konsoli firmy Sony projekt ukaże się bowiem w połowie bieżącego miesiąca - 15 września.

Podobnie jak w poprzedniej części, kluczowym elementem rozgrywki jest przemierzanie generowanych proceduralnie jaskiń. Tym razem jednak gracze trafią do podziemnych obszarów na Księżycu. Wydarzenia ponownie zostaną przedstawione „z boku” ekranu.

Użytkownicy pokierują poczynaniami niejakiej Any, córki głównego bohatera z pierwszej odsłony serii. Autor - Derek Yu - podkreśla, że chciał, by produkcja wyglądała na kontynuację wcześniejszej gry, tak pod względem mechanizmów rozgrywki, jak i fabuły.

Cover image for YouTube videoSpelunky 2 State of Play Release Date Trailer PS4

Nie zabraknie pułapek środowiskowych, zagadek do rozwiązania oraz niecodziennych narzędzi, wśród których jest broń do klonowania i miotacz płomieni. Do tego multiplayer dla zabawy z innymi graczami.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Spelunky 2

PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze